Natalia Partyka w singlu oraz deblu z Katarzyną Grzybowską-Franc oraz Li Qian w singlu – to reprezentantki Polski, które od dziś walczą w turnieju Hungarian Open Seamaster World Tour w Budapeszcie.

Dobrą formę w eliminacjach zaprezentował debel Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka. Wygrały z Hiszpankami Sarą Ramirez i Xuan Zhang 3:2, chociaż przegrywały 0:2, a w 3 secie gra toczyła się na przewagi. W decydującym meczu pokonały Tajwanki Lin Chia-Chih/Wanh Yi-Ju 3:1.

Wcześniej Natalia Partyka spotkała się z Takwanką Lin Chia-Chih w finale eliminacji singla i wygrała po zaciętym meczu 4:3. W 6 secie było 17:15 dla rywalki. Awans zdobyła też bardzo dobrze grająca Li Qian, która w 3 spotkaniach straciła tylko 2 sety. W ostatnim meczu pokonała Włoszkę Giorgię Piccolin 4:0.

Niestety Kazach Kirill Gerassimenko stanął na drodze Jakuba Dyjasa. Reprezentant Kazachstanu wygrał 4:3.

W 1 rundzie turnieju głównego Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka zagrają z Dorą Madarasz/Szandrą Pergel (Węgry). W singlu rywalką Li Qian będzie Chen Xingtong (Chiny), a Natalii Partyki – Sofia Polcanova (Austria).

W półfinale eliminacji odpadła Katarzyna Grzybowska-Franc, a po rundzie grupowej wyeliminowani zostali – Kinga Stefańska, Natalia Bajor, Klaudia Kusińska, Marek Badowski, Patryk Zatówka, Tomasz Kotowski.

Wyniki Polaków – eliminacje:

singiel

półfinał play-off

Jakub Dyjas – Alexandre Robinot (Francja) 4:3 (-6,4,12,-7,-7,10,9)

Katarzyna Grzybowska-Franc – Lin Ye (Singapur) 0:4 (-6,-4,-8,-7)

finał play-off

Li Qian – Giorgia Piccolin (Włochy) 4:0 (3,3,8,3)

Natalia Partyka – Lin Chia-Chih (Tajwan) 4:3 (6,-9,6,7,-12,-15,9)

Jakub Dyjas – Kirill Gerassimenko (Kazachstan) 3:4 (4,-6,-5,-5,9,2,-5)

debel

Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka – Sara Ramirez/Xuan Zhang (Hiszpania) 3:2 (-7,-10,11,3,9)

Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka – Lin Chia-Chih/Wanh Yi-Ju (Tajwan) 3:1 (4,-9,8,6)

Jakub Dyjas/Alvaro Robles (Polska/Hiszpania) – Philipp Floritz/Stanislav Golovanov (Bułgaria) 3:2 (-3,-7,5,6,8)

Jakub Dyjas/Alvaro Robles – Par Gerell/Anton Kallberg (Szwecja) 2:3 (4,6,-8,-6,-9)

Marek Badowski/Patryk Zatówka – Vitor Ishiy/Eric Jouti (Brazylia) 3:2 (-6,8,6,-10,10)

Marek Badowski/Patryk Zatówka – Khalid Assar/Mohamed El-Beiali (Egipt) 2:3 (10,-7,6,-3,-11)

Natalia Bajor/Klaudia Kusińska – Krisztina Ambrus/Irina Ciobanu (Węgry/Rumunia) 1:3 (-9,-9,7,-7)