Na etapie ćwierćfinałów Katarzyna Grzybowska i Robert Floras zakończyli zmagania w pierwszej tegorocznej imprezie cyklu ITTF World Tour, Hungarian Open w Szombathely. Jedną rundę wcześniej z turniejem pożegnał się Jakub Kosowski. Grzybowska (zajmująca 144. pozycję w rankingu ITTF), która w 2. rundzie turnieju głównego pokonała Natalię Partykę, w 1/8 finału zmierzyła się z Węgierką Petrą Lovas (78.). Ku rozczarowaniu miejscowych kibiców, Polka pokonała reprezentantkę gospodarzy i awansowała do ćwierćfinału, gdzie czekała na nią kolejna zawodniczka z Węgier, Georgina Pota (55.). Zawodniczka MKSTS DWSPiT Polkowice, mimo prowadzenia 2:1 w setach, ostatecznie przegrała spotkanie w stosunku 2:4.

Los reprezentacyjnej koleżanki podzielił Robert Floras (190.). Polak o miejsce w czołowej „czwórce” Hungarian Open rywalizował z Niemcem Steffenem Mengelem (144.) – choć drugiego seta wygrał zdecydowanie do 4, to pozostałe partie zapisane zostały na konto przeciwnika. Aż w trzech setach Niemiec przechylał szalę na własną korzyść dopiero w grze na przewagi. Wcześniej, w walce o ćwierćfinał, Floras pokonał w stosunku 4:2 Rumuna Ovidiu Ionescu (177.).

To najlepszy w karierze Polaka występ w turnieju gry pojedynczej imprezy cyklu ITTF World Tour. Do tej pory największym sukcesem Roberta Florasa w seniorskich zmaganiach tej rangi była 1/16 finału Czech Open 2012 w Ołomuńcu.

Na 1/8 finału udział w zawodach zakończył Jakub Kosowski (131.), który uległ w pięciu setach Austriakowi Stefanowi Fegerlowi (74.).

Wyniki turnieju Hungarian Open kobiet:

Ćwierćfinał:
Katarzyna Grzybowska – Georgina Pota (Węgry) 2:4 (6:11, 14:12, 11:9, 7:11, 7:11, 7:11)

1/8 finału:
Katarzyna Grzybowska – Petra Lovas (Węgry) 4:1 (11:4, 11:5, 8:11, 11:8, 11:2)

Wyniki turnieju Hungarian Open mężczyzn:

Robert Floras – Steffen Mengel (Niemcy) 1:4 (10:12, 11:4, 11:13, 6:11, 10:12)

1/8 finału:
Robert Floras – Ovidiu Ionescu (Rumunia) 4:2 (2:11, 11:7, 11:7, 11:8, 6:11, 11:8)
Jakub Kosowski – Stefan Fegerl (Austria) 1:4 (3:11, 11:4, 7:11, 9:11, 11:13)