Bardzo dobrze grają Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc w pierwszym tegorocznym turnieju Seamaster World Tour – Hungarian Open w Budapeszcie. Pokonały Węgierki Szandrę Pergel i Dorę Madarasz 3:1 i są w najlepszej ósemce.

Polskie zawodniczki w przeszłości odnosiły sukcesy w deblu, na przykład pod koniec 2014 roku grały o złoto podczas World Tour Grand Finals w Bangkoku. W finale przegrały z Miu Hirano i Mimo Ito z Japonii 0:4, ale cały turniej w Tajlandii był dla nich bardzo udany.
Zawodniczki trenowane przez Michała Dziubańskiego świetnie grają również na Węgrzech. Odniosły już 3 zwycięstwa, a jutro walczyć będą w ćwierćfinale z Lee Ho Ching i Doo Hoi Kem z Hongkongu. Doo jest zawodniczką Dr. Časl Zagrzeb, jednego z najmocniejszych rywali KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg w tym sezonie Ligi Mistrzyń.
5 lat temu Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc przegrały z Lee Ho Ching grającą w parze z Jiang Huajun w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Paryżu. Polki prowadziły 2:0, ale mecz zakończył się wynikiem 2:4.
W singlu w 1 rundzie wystąpiły dziś Natalia Partyka i Li Qian. Rywalki miały bardzo wymagające, Natalia grała z Sofią Polcanovą, najlepszą obecnie reprezentantką Austrii, która w rankingu wyprzedziła byłą Mistrzynię Europy Liu Jia. Li Qian rywalizowała z Chen Xingtong z Chinką, półfinalistka grudniowego Grand Finals ITTF World Tour.
Li Qian przegrała 0:4, a Natalia Partyka od stanu 0:3 odrobiła straty i doprowadziła do 7 seta, w którym lepsza była Austriaczka. Ciekawie było też w 6 secie, w którym Polka prowadziła 6:2, potem seryjnie punktowała Sofia Polcanova, ale końcówka tego seta należała do Natalii.
Wyniki 1 rundy:
debel
Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc – Dora Madarasz/Szandra Pergel (Węgry) 3:1 (-11,7,6,8)