Li Qian uległa w 4. rundzie turnieju gry pojedynczej Igrzysk Europejskich Petrissie Solji 3:4. Rozstawiona z „czwórką” Niemka zagra w ćwierćfinale z reprezentantką Portugali Yu Fu.

Polsko – niemieckie spotkanie, w którym stawką był awans do ćwierćfinału Igrzysk Europejskich było prawdziwym dreszczowcem. Li Qian prowadziła cały mecz (1:0, 2:1, 3:2), a w szóstym secie miała meczbola. W ostatniej partii „goniła” wynik do jej połowy, ale później punktowała już tylko rywalka. W ćwierćfinale Solja zagra z portugalską weteranką Yu Fu, wicemistrzynią kontynentu z 2016 roku.

W rankingu światowym podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka jest 52., a Solja 26. W niedalekiej przeszłości Li Qian toczyła bardzo trudne boje z Niemką, m.in. przegrała z nią 2:4 w mistrzostwach świata w 2015 roku.

W Igrzyskach Europejskich w Mińsku biało-czerwoni pożegnali się z singlem i mikstem. Nie ma oddzielnej gry podwójnej, bowiem jest ona w programie drużynówki. W tych zawodach będą uczestniczyć Polki (Li Qian, Partyka, Natalia Bajor).

1/8 finału singla

Li Qian – Petrissa Solja (GER) 3:4 (14:12, 8:11, 12:10, 6:11, 11:5, 10:12, 5:11)