Japonka Saki Shibata i Grek Panagiotis Gionis triumfowali w Zagrzebiu w zawodach gry pojedynczej turnieju ITTF Challenge w tenisie stołowym.

W meczach finałowych Shibata pokonała Rumunkę Elizabetę Samarę 4:2, a Gionis wygrał z Niemcem Ricardo Waltherem 4:1.

Samara jest zawodniczką KTS Enea Siarki Tarnobrzeg, zaś Gionis w nowym sezonie wraca do Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Oba zespoły są aktualnymi mistrzami Polski.

W półfinale chorwackich zawodów odpadła m.in. reprezentująca Luksemburg Ni Xia Lian, która wkrótce skończy… 55 lat. W 2002 roku właśnie w Zagrzebiu wywalczyła złote medale mistrzostw Europy w singlu i mikście z Lucjanem Błaszczykiem.

Tym razem w ITTF Challenge wystąpiły trzy polskie zawodniczki – Katarzyna Grzybowska-Franc, Natalia Bajor, Klaudia Kusińska, ale rywalizowały bez sukcesów.

W grze podwójnej triumfowali: Japonki Honoka Hashimoto i Hitomi Sato oraz Węgrzy Nandor Ecseki i Adam Szudi.

Wyniki finałów singla:

kobiety:

Saki Shibata (Japonia) – Elizabeta Samara (Rumunia) 4:2 (11:9, 11:5, 10:12, 6:11, 11:4, 11:8)

mężczyźni:

Panagiotis Gionis (Grecja) – Ricardo Walther (Niemcy) 4:1 (11:13, 11:9, 11:8, 11:5, 12:10)