Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

ITTF German Open: Jakub Dyjas w świetnym stylu w turnieju głównym

Dwa kolejne zwycięstwa bardzo dobrze grającego Jakuba Dyjasa dały mu awans do turnieju głównego German Open Seamaster 2017 ITTF World Tour Platinum w Magdeburgu.
fot. ITTF World
09.11.2017
PZTS
Źródło:
Dwa kolejne zwycięstwa bardzo dobrze grającego Jakuba Dyjasa dały mu awans do turnieju głównego German Open Seamaster 2017 ITTF World Tour Platinum w Magdeburgu.


Wczoraj Polak wygrał 2 pojedynki i zakwalifikował się do rundy KO niemieckich eliminacji. W pierwszym czwartkowym meczu zagrał z byłym zawodnikiem Doojlidy Wschodzący Białystok Ho Kwan Kit, który w tamtym sezonie polskiej LOTTO Superligi wygrał 5 gier, a przegrał tylko z Pawłem Chmielem.

Kuba Dyjas pokonał reprezentanta Hongkongu 4:2, a w decydującej rundzie jego rywalem był Brazylijczyk Hugo Calderano. Znają się doskonale, bowiem razem grają w niemieckim zespole TTF Liebherr Ochsenhausen. Polak przegrał 1 seta na przewagi do 14, ale w kolejnych 4 był zdecydowanie lepszy i jutro zobaczymy go wśród 32 singlistów.

W takich turniejach nie ma mowy o łatwym losowaniu. Jakub Dyjas wylosował Lee Sangu z Korei Południowej i jutro zagra z nim o g. 20:20. Jeśli wygra, trafi na Japończyka Juna Mizutaniego lub Niemca Bastiana Stegera.

Tak długą drogę do turnieju głównego miał też np. Niemiec Patrick Franziska. W 1 rundzie wylosował Chińczyka Fan Zhendonga. Dojdzie też do meczu zawodników z polskiej LOTTO Superligi – Anglik Paul Drinkhall Kolpinga Frac Jarosław zagra z Japończykiem Kentą Matsudairą z Dekorglassu Działdowo.

Wyniki

Jakub Dyjas – Ho Kwan Kit (Hongkong) 4:2 (-10, 5, 2, -7, 5, 10)
Jakub Dyjas – Hugo Calderano (Brazylia) 4:1 (-14, 6, 6, 6, 8)

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Seamaster ITTF World Tour Platinum German Open - program i wyniki gier
2. 2017 Seamaster ITTF World Tour Platinum German Open - transmisja internetowa