Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

ITTF German Open: Patryk Zatówka pokonał Japończyka Asukę Sakai

Patryk Zatówka (PKS Kolping Frac Jarosław) wygrał z Japończykiem Asuką Sakai 4:2 w swoim pierwszym meczu w eliminacjach singla German Open Seamaster 2017 ITTF World Tour Platinum.
fot. Bogdan Pasek
07.11.2017
PZTS
Źródło:
Patryk Zatówka (PKS Kolping Frac Jarosław) wygrał z Japończykiem Asuką Sakai 4:2 w swoim pierwszym meczu w eliminacjach singla German Open Seamaster 2017 ITTF World Tour Platinum.


Jutro Patryka Zatówkę, który jest 237 na świecie, czeka trudniejsze zadanie. Rywalem będzie 42 Chińczyk Zhou Yu. Wtorkowy japoński rywal w poprzednim notowaniu był 130.

Niestety nie powiodło się Natalii Bajor (KS AZS UE Wrocław), ale miała bardzo trudne przeciwniczki. Przegrała po 0:4 z Azjatkami Cheng Hsien-Tzu (Tajwan) i Tie Yana (Hongkong). Dla Natalii to koniec zawodów w singlu, bowiem wcześniej odpadła z el. U-21, tak jak Patryk Zatówka. Porażkę poniosła także Natalia Partyka (SKST Mart Hodonin - Stavoimpex), mimo że grała ze znacznie niżej notowaną zawodniczką Huang Yu-Wen (Tajwan) 2:4. W środę bardzo trudny pojedynek z Jiang Huajun (Hongkong).

Jutro eliminacje rozpocznie grający w niemieckiej Bundeslidze Jakub Dyjas (TTF Liebherr Ochsenhausen). Spotka się z Portorykańczykiem Danielem Gonzalezem i Słowakiem Lubomirem Pistejem.

Zmagania o turniej główny zacznie też debel Natalia Partyka/Natalia Bajor. Rywalki są z Luksemburga - Sarah De Nutte/Ni Xialian.  

Wyniki

Natalia Bajor - Cheng Hsien-Tzu (Tajwan) 0:4 (-7,-2,-5,-6)
Natalia Bajor - Tie Yana (Hongkong) 0:4 (-10,-9,-5,-2)
Natalia Partyka - Huang Yu-Wen (Tajwan) 2:4 (8,-4,9,-9,-8,-8)

Patryk Zatówka - Asuka Sakai (Japonia) 4:2 (-12,6,5,9,-6,9)

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Seamaster ITTF World Tour Platinum German Open - program i wyniki gier
2. 2017 Seamaster ITTF World Tour Platinum German Open - transmisja internetowa