Dwa mecze wygrały polskie kadetki w 2 kolejce turnieju drużynowego ITTF Premium Junior Circuit Polish Open w Cetniewie. Nie zawiedli też Samuel Kulczycki i Jan Zandecki. Anna i Katarzyna Węgrzyn, grające jako Polska A, pokonały łączony zespół Białorusi i Czech 3:0. Bliźniaczki straciły dopiero 1 seta w zawodach.

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Polska B wygrała ze Szwecją B 3:2, mimo że rywalki prowadziły 2:0. Kontaktowy punkt zdobył debel Julia Bartoszek/Joanna Sokołowska, a następnie Joanna Sokołowska zwyciężyła Hanna Kjellson 3:2, w ostatnim secie 12-10. W decydującej grze Julia Bartoszek okazała się lepsza od Rebeccy Muskantor.

Wśród kadetów Polska A rozgromiła Słowację 3:0. W swoim spotkaniu singlowym Jan Zandecki ostatniego seta wygrał 11:0. Wcześniej Samuel Kulczycki i Jan Zandecki pokonali też Portugalczyków 3:0. O g. 16:20 czeka ich mecz z Amerykanami.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – transmisja internetowa
3. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – galeria zdjęć (dzień 1.)