Reprezentacja Rumunii zdecydowanie wygrała klasyfikację medalową rozgrywanego w Cetniewie World Touru juniorów i kadetów. Polska z dwoma brązowymi medalami zajęła 10. miejsce na 15 ekip, które stawały na podium. Zwycięstwo Rumuni zawdzięczają głównie znakomitym kadetom, którzy wywalczyli aż 7 z 24 medali rozdanych w tej kategorii wiekowej. Rares Sipos wygrał zarówno w singlu, jak i w deblu z Cristianem Pleteą (brąz w singlu). W rywalizacji dziewcząt z dwoma złotymi krążkami wyjeżdżają z Polski Adina Diaconu i Andrea Dragoman (debel i drużyna).

Natomiast wśród juniorów bezkonkurencyjni okazali się Węgrzy – wygrali w singlu i deblu mężczyzn, w drużynie zaś zajęli drugie miejsce. To głównie zasługa Nandora Ecsekiego (złoto w singlu i deblu, srebro drużynowo).

Reprezentanci Polski wywalczyli dwa medale w kategorii juniorów, co wystarczyło do zajęcia 10. pozycji w klasyfikacji ogólnej i 9. wśród juniorów.

Gra pojedyncza juniorów:
1. Nandor Ecseki (Węgry)
2. Yuto Kizukuri (Japonia)
3. PATRYK ZATóWKA (POLSKA) i Masato Kakitsuka (Japonia)

Gra pojedyncza juniorek:
1. Ayhika Mukherjee (Indie)
2. Alena Lemmer (Niemcy)
3. Lin Chia-Hsuan (Tajwan) i Pauline Chasselin (Francja)

Gra podwójna juniorów:
1. Nandor Ecseki/Adam Szudi (Węgry)
2. Tomas Polansky/David Reitspies (Czechy)
3. MAREK BADOWSKI/JAKUB FOLWARSKI (POLSKA) i Takuto Izumo/Seiya Numamura (Japonia)

Gra podwójna juniorek:
1. Lin Chia-Hsuan/Lin Po-Hsuan (Tajwan)
2. Karolina Mynarova/Kristyna Stefcova (Czechy)
3. Alina Nikiczanka/Hanna Pacejewa (Białoruś) i Priyadarshini Das/Ayhika Mukherjee (Indie)