Zwycięzcami tegorocznej edycji GAC Group ITTF World Tour Warsaw Polish Open w grach pojedynczych zostali reprezentanci Chin. Wśród kobiet zwyciężyła Liu Shiwen, a najlepszym wśród mężczyzn okazał się Fan Zhendong. Finałową rywalką Liu Shiwen była koleżanka z reprezentacji – Ding Ning, która z powodu kontuzji zagrała w decydującym starciu tylko dwa sety. Po konsultacji z fizjoterapuetą, nie zdecydowała się kontynuować finałowego spotkania.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył finał singla mężczyzn. Rewelacyjnie spisujący się w całym turnieju Stefan Fegerl minimalnie 3:4 uległ Fan Zhendongowi. Pierwszy set, wygrany przez Chińczyk bardzo wysoko 11:1 wskazywał na gładki triumf Azjaty w całym pojedynku, ale od drugiego seta wszystko się zmieniło i ostatecznie finaliści potrzebowali aż siedem setów do wyłonienia zwycięzcy.