Tenisistki stołowe KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg w 2. meczu finałowym fazy play-off rozgrywek Ekstraklasy Kobiet pokonały 3:1 we własnej GLKS Wanzl Scania Nadarzyn i obroniły tym samym tytuł drużynowych mistrzyń Polski. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Nęcka to już 23. mistrzostwo w historii klubu. W pierwszej grze naprzeciw siebie stanęły liderki obydwu ekip: Han Ying oraz Antonina Szymańska. Niemka udanie rozpoczęła spotkanie dla własnego zespołu, pozwalając przeciwniczce tylko w drugim secie nawiązać wyrównaną walkę, a całe spotkanie wygrywając w stosunku 3:0.

Większych problemów z wygraniem drugiej gry nie miała też Czeszka Renata Strbikova, która w trzech setach uporała się z Chinką Shen Yi Bin.

Najciekawszy przebieg miał pojedynek meczowych „trójek”, z udziałem Kingi Stefańskiej oraz Klaudii Kusińskiej. Pierwszą i drugą partię, zakończone na przewagi, zapisała na własne konto zawodniczka z Nadarzyna. Kusińska lepsza była także w trzecim secie, zwyciężonym do 4, utrzymując tym samym GLKS Wanzl Scania w grze.

Triumf gospodyń przypieczętowała niezawodna Han Ying. Reprezentantka Niemiec ponownie nie straciła choćby seta w meczu z Shen Yi Bin. KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg po raz 8. z rzędu, a 23. w całej historii występów sięgnął po tytuł mistrzyń Polski.