Li Qian i trener Zbigniew Nęcek zostali wyróżnieni Nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego w zamian za zdobycie brązowego medalu mistrzostw świata w tenisie stołowym. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w gościnnej hali Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej koło Leżajska, podczas meczu Ekstraklasy Kobiet pomiędzy drużynami KTS Zamek Tarnobrzeg i KS Bronowianka Kraków. Na wydarzenie przybyła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska. Wśród gości obecni byli także: sekretarz i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Bogusław Ulijasz i Dorota Idzi oraz prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Wojciech Waldowski.

Za zajęcie historycznego, trzeciego miejsca w grze podwójnej kobiet na mistrzostach świata w tenisie stołowym w chińskim Suzhou, w kwietniu br., Li Qian otrzymała z rąk wicemarszałek Marii Kurowskiej nagrodę finansową Marszałka Województwa Podkarpackiego. Za mistrzowskie przygotowanie medalistki Nagrodą Marszałka uhonorowany został również opiekun KTS-u Zbigniew Nęcek. Tego dnia Li Qian odebrała także nagrodę pieniężną Polskiego Związku Tenisa Stołowego i listy gratulacyjne z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Mistrzynie Polski z Tarnobrzega w Brzózie Królewskiej posiadają liczny fanklub i każdego sezonu – gościnnie – rozgrywają w tej właśnie miejscowości jeden mecz ligowy. Przy blisko pół tysięcznej publiczności podopieczne trenera Nęcka pokonały Bronowiankę 3:0, a po jednym punkcie zdobyły: Li Qian, Han Ying oraz Kinga Stefańska.

Nagrodzeni

Li Qian – tenisistka stołowa chińskiego pochodzenia, reprezentująca Polskę od 2007 roku. Pierwsza polska tenisistka stołowa, która wywalczyła prawo gry na Igrzyskach Olimpijskich (Pekin 2008). Startowała również na IO w Londynie (2012). Srebrna i brązowa mistrzyni Europy. Wielokrotna indywidualna i drużynowa mistrzyni Polski w tenisie stołowym. W bieżącym roku zdobyła medale w grze podwójnej kobiet na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

Zbigniew Nęcek – trener, twórca potęgi tarnobrzeskiego kobiecego tenisa stołowego. Pracę w Siarce Tarnobrzeg rozpoczął w 1987 roku. Po czterech latach zdobył z drużyną pierwsze z dwudziestu czterech mistrzostwo Polski. Jego klub z sukcesami reprezentował Polskę w Pucharze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Wybitny trener, świetny psycholog, menedżer. Trener reprezentacji Polski kobiet.