Przed nami ostatnia kolejka grupowa Ligi Mistrzów. Dartom Bogoria Grodzisk Maz. i Dekorglass Działdowo mają szansę na awans do Pucharu ETTU. Ich rywalami będą kluby z Francji.

Francja będzie „rozdawała karty” – tak można zatytułować zapowiedź ostatniej serii Ligi Mistrzów mężczyzn i Ligi Mistrzyń kobiet. Dla polskich kibiców najważniejsze wydarzenia odbędą się w środę i czwartek. 20 grudnia Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Maz. zagra o 19:30 we Francji z Pontoise Cergy, a 21 grudnia lider LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo o g. 18:00 podejmie GV Hennebont T.T.

W pierwszym meczu Dartom Bogoria przegrał z tym rywalem 0:3, w setach 3:9. Aby awansować do Pucharu ETTU, obrońcy tytułu Mistrzów Polski muszą wygrać we Francji. Dekorglass Działdowo pokonał na wyjeździe GV Hennebont T.T. 3:2, w setach 12:8. W rewanżu Dekorglass musi znów zwyciężyć, bowiem w tabeli traci 1 pkt do Francuzów.

W grupie C klub Jakuba Dyjasa TTF Liebherr Ochsenhausen musi wygrać z SPG Walter Wels, aby przypieczętować awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W przypadku porażki niemiecką drużynę, zajmującą 2 miejsce, może w tabeli wyprzedzić TTC Ostrava 2016.

Już we wtorek rozstrzygnęło się kto dołączy do KTS Tarnobrzeg i z grupy A awansuje do ćwierćfinału LM. Zawodniczki Lyssois Lille Metropole gładko wygrały z TuS Bad Driburg 3:0, oddając tylko 2 sety. W grupie D szansę na kwalifikację nie wykorzystał czeski klub Natalii Partyki SKTS Mart Hodonin Stavoimpex, który przegrał z francuskim TT Saint Quentinois 2:3. Polka ustawiona na trójce wygrała z Aurore Le Mansec 3:1, ale w pozostałych 3 z 4 gier lepsze były rywalki.