Spotkanie Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. z Fakel Gazprom w Lidze Mistrzów zakończyło się porażką Mistrzów Polski 0:3. 5-setowe pojedynki stoczyli Pavel Sirucek i Chuanxi Han. Do podwarszawskiego Grodziska zawitał najlepszy europejski zespół ostatnich lat. Fakel Gazprom wygrywał Ligę Mistrzów w 2012, 2013, 2015 i 2017 roku. W 2014 roku przegrał finał z AS Pontoise Cergy TT (Francja), a w 2016 odpadł w półfinale.

Przeciwko Dartomowi Bogorii Rosjanie wystawili 3 najmocniejsze rakiety, Japończyka Jun Mizutaniego, Niemca Dmitrija Ovtcharova i Białorusina Vladimira Samsonova. Pavel Sirucek odrobił straty z 0:2 na 2:2 z Japończykiem, ale w 5 secie przegrał do 8. W drugim meczu debiutujący Michał Bańkosz walczył ambitnie, ale Dima Ovtcharov to gracz najwyższej klasy światowej. Chuanxi Han, podobnie jak czeski kolega, przegrał 2 sety, potem wygrał 2 kolejne, lecz w ostatnim lepszy był Volodia Samsonov.

Dzień wcześniej w meczu tej samej grupy A Sporting Clube De Portugal pokonał AS Pontoise Cergy 3:0. Portugalczycy w składzie z Joao Monteiro i Quadri Aruną są blisko awansu do ćwierćfinału.

Po 4 z 6 kolejek oba polskie kluby zajmują ostatnie miejsca w swoich grupach. Dartom Bogoria zagra 30 listopada ze Sportingiem, a Dekorglass Działdowo dzień wcześniej w Niemczech z Borussią Düsseldorf.

W minionej kolejce Borussia wygrała we Francji z G.V. Hennebont T.T. 3:1. Najlepszy wśród zwycięzców był Timo Boll, który pokonał 2 rywali.