Olimpia-Unia Grudziądz wygrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrany w niemieckim Saarbruecken 3:1. Po jednym punkcie zdobyli Yang WANG, ZHMUDENKO Yaroslav i Yoshida KAII. Punkt dla gospodarzy zdobył Tiago Apolonia, który pokonał Kaii Konishi 3:2. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia grudziądzkiej Olimpii. Defensor Yang Wang pokonał Bojana Tokica 3:0 i otworzył wynik spotkania bardzo korzystnie dla przyjezdnych.

W drugiej partii Konishi Kaii stoczył pięciosetowy pojedynek z reprezentantem Portugalii Tiago Apolonią. Zwycięsko wyszedł zawodnik z Saarbruecken, który wygrał piątego seta 11:8 i wyrównał stan meczu na 1:1.

W trzeciej partii gospodarze desygnowali grającego trenera – Slobodana Grujica. Doświadczony Grujic wygrał pierwsze dwa seta i wydawało się że Yaroslav Zhmudenko przegra całe spotkanie 3:0. Jednak przerwa po drugim secie pozytywnie wpłynęła na Ukraińca, który wygrał pewnie kolejne dwa sety 11:3 i 11:6. W piątym secie Zhmudenko przegrywał 5:7, by później świetnym backhandem po prostej zaskoczył Grujica czterokrotnie i wyszedł na prowadzenie 9:7. Końcówka seta toczyła się punkt za punkt jednak Zhmudenko zachował zimną krew i pokonał Grujica 11:9 i w całej partii 3:2.

Olimpia-Unia Grudziądz po trzech partiach prowadziła 2:1. W ostatniej partii jak się później okazało, Kaii Konishi pokonał w trzech setach Bojana Tokica i zapewnił Olimpii-Unii Grudziądz zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

Wynik meczu znacznie przybliżył zawodników Olimpii-Unii do półfinału. Jednak przed nami za tydzień rewanżowe spotkanie i wielkie emocje w hali Olimpii. Zawodnicy staną przed historycznym awansem do półfinału rozgrywek Ligi Mistrzów. Znacznie bliżej awansu jest także potencjalny rywal Olimpii w półfinale – Eslovs Bordtennis, który pokonał dziś francuski Chartres ASTT 3:1.