Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

LM: SKST Hodonin - KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonały na wyjeździe czeski zespół SKST Hodonin 3:0 w drugim meczu grupy D Ligi Mistrzyń.
fot. ITTF World
22.10.2018
Źródło:
Tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonały na wyjeździe czeski zespół SKST Hodonin 3:0 w drugim meczu grupy D Ligi Mistrzyń.


W pierwszym pojedynku spotkały się Iveta Vacenovska i Elizabeta Samara. Rywalizacja obu zawodniczek była wyrównana i dynamiczna. Jednostronne okazały się kolejne dwa pojedynki.
 
Najpierw Han Ying bez problemu poradziła sobie z Natalią Partyką, a następnie Li Qian w trzech setach wygrała z Brateyko Solomiya.
 
W barwach czeskiej drużyny od kilku lat występuje Natalia Partyka. Spotkanie z Enea Siarką Tarnobrzeg było jej pierwszym meczem po powrocie z rozegranych w Słowenii Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych. Partyka zdobyła tam złoty medal.
 
W rozgrywkach grupowych rywalkami tarnobrzeżanek jest także austriacka drużyna LZ Linz Froschberg, którą pokonały w pierwszym meczu tegorocznej Ligi Mistrzyń. Do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
 
 
SKST Hodonin - KTS Enea Tarnobrzeg 0:3
 
Iveta Vacenovska - Elizabeta Samara 2:3 (8:11, 11:8, 11:6, 7:11, 5:11)
Natlia Partyka - Han Ying 0:3 (3:11, 7:11, 1:11)
Brateyko Solomiya - Li Qian 0:3 (5:11, 3:11, 4:11)