Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

LM: Timo Boll w Działdowie, Dartom Bogoria w Portugalii

Słynny Timo Boll zawita 13 października do Działdowa na mecz z Dekorglassem. Dzień wcześniej Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Maz. zagra w Portugalii. Bardzo ciekawie zapowiada się 2 kolejka Ligi Mistrzów.
fot. http://ttbl.de/
11.10.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Słynny Timo Boll zawita 13 października do Działdowa na mecz z Dekorglassem. Dzień wcześniej Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Maz. zagra w Portugalii. Bardzo ciekawie zapowiada się 2 kolejka Ligi Mistrzów.


Po przegranej z obrońcą tytułu TTC Fakel Gazprom 0:3, ale po bardzo wyrównanym meczu (wyróżnili się Masaki Yoshida i Pavel Sirucek), Dartom Bogoria już jutro o 20:00 zagra ze Sportingiem Clube De Portugal.

Rywale mają w składzie m.in. zwycięzcę ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie Quadri Arunę i Joao Monteiro. W 1 meczu grupy A niespodziewanie wygrali na wyjeździe z AS Pontoise Cergy 3:1.

W piątek wielkie święto tenisa stołowego w Działdowie, bowiem debiutujący w Lidze Mistrzów Dekorglass Działdowo spotka się z jednym z najmocniejszych klubów w Europie Borussią Düsseldorf, w składzie z utytułowanym Niemcem Timo Bollem.

W składzie Dekorglassu w LM zadebiutuje Wong Chun Ting, który zastąpi Kentę Matsudairę. W kadrze są też Wang Yang, Jirzi Vrablik, Paweł Fertikowski.

2 tygodnie temu w swoich halach oba te kluby przegrywały pierwsze mecze - Dekorglass Działdowo z Roskilde Bordtennis BTK61 2:3, a Borussia Düsseldorf z G.V. Hennebont T.T. 2:3.

Po zwycięstwie z TuS Bad Driburg 3:0, "Dream Team" czyli KTS Tarnobrzeg zagra w piątek we Francji z CP Lyssois Lille Metropole. Trener Zbigniew Nęcek dysponuje tak silnym składem, że żaden rywal nie jest straszny drużynie z Tarnobrzega.

Program 2 kolejki LM

Gr. A mężczyzn
12 października, 20:00 Sporting Clube De Portugal - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Gr. D mężczyzn
13 października, 18:00 K.S. Dekorglass Działdowo - Borussia Düsseldorf

Gr. A kobiet
13 października, 19:00 CP Lyssois Lille Metropole - KTS Tarnobrzeg