Natalia Bajor w kategorii juniorek oraz Patryk Zatówka w kategorii juniorów awansowali do 1/8 finału turnieju gry pojedynczej Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym, rozgrywanych we włoskiej miejscowości Riva del Garda. Pozostali reprezentanci Polski zakończyli zmagania na wcześniejszych rundach. Na 2. rundzie udział w turnieju gry pojedynczej MEKiJ zakończyły Paulina Knyszewska (kategoria juniorek) oraz Agata Uchnast (kadetki). Bardzo trudne, siedmiosetowe i ostatecznie zwycięskie pojedynki stoczyły Aleksandra Falarz z Belgijką Lauranne Hackemack (juniorki), a także Agata Zakrzewska z Francuzką Nolwenn Fort (kadetki).

Na kolejnym szczeblu „drabinki” turniejowej Polki już zostały zatrzymane. Falarz musiała uznać wyższość Francuzki Laury Pfefer, zaś Zakrzewska uległa reprezentującej Hiszpanię, Xuan Xu Zhang. Do 3. rundy dotarli też: Marek Badowski (przegrał z Chorwatem Filipem Zeljko), Aleksander Werecki (uległ Rosjaninowi Ilji Isakowowi) oraz Kamil Nalepa (gorszy od innego Rosjanina, Antona Kotowa).

Etap 3. rundy pomyślnie przebrnęli Natalia Bajor i Patryk Zatówka. Wrocławianka w piątek okazała się lepszą od reprezentantki Izraela Neli Shoifer (4:0) oraz Czeszki Karoliny Mynarovej (4:0). W sobotę w 1/8 finału Polka zagra z Niemką Yuan Wan. Z kolei gracz ASTS Olimpia-Unia Grudziądz pokonał Włocha Nicholasa Frigioliniego (4:0) i Duńczyka Kaspera Rasmussena (4:0), a o miejsce w ćwierćfinale powalczy ze Szwedem Antonem Kallbergiem.

Wyniki Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów – gra pojedyncza juniorek:

3. runda:
Aleksandra Falarz – Laura Pfefer (Francja) 0:4 (2:11, 6:11, 9:11, 8:11)
Natalia Bajor – Karolina Mynarova (Czechy) 4:0 (11:7, 11:7, 11:8, 11:8)

2. runda:
Lauranne Hackemack (Belgia) – Aleksandra Falarz 3:4 (9:11, 11:7, 4:11, 11:8, 5:11, 12:10, 3:11)
Pauline Chasselin (Francja) – Paulina Knyszewska 4:0 (11:4, 11:8, 12:10, 13:11)
Natalia Bajor – Neli Shoifer (Izrael) 4:0 (11:7, 11:7, 11:5, 11:8)

Sobota (19 lipca) – plan gier reprezentantów Polski:
– godz. 12:30: Natalia Bajor – Yuan Wan (Niemcy)

Wyniki Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów – gra pojedyncza juniorów:

3. runda:
Filip Zeljko (Chorwacja) – Marek Badowski 4:0 (12:10, 11:8, 11:7, 11:7)
Kasper Rasmussen (Dania) – Patryk Zatówka 0:4 (7:11, 7:11, 3:11, 8:11)

2. runda:
Marek Badowski – Maksym Czapłygin (Rosja) 4:1 (11:7, 6:11, 11:9, 11:7, 11:8)
Nicholas Frigiolini (Włochy) – Patryk Zatówka 0:4 (7:11, 6:11, 4:11, 7:11)

– godz. 12:30: Anton Kallberg (Szwecja) – Patryk Zatówka

Wyniki Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów – gra pojedyncza kadetek:

3. runda:
Agata Zakrzewska – Xuan Xu Zhang (Hiszpania) 0:4 (8:11, 3:11, 4:11, 5:11)
Julia Ślązak – Anna Iwannikowa (Rosja) 1:4 (2:11, 8:11, 11:8, 10:12, 8:11)

2. runda:
Nolwenn Fort (Francja) – Agata Zakrzewska 3:4 (11:5, 12:10, 7:11, 10:12, 11:6, 11:13, 9:11)
Tania Plaian (Rumunia) – Agata Uchnast 4:1 (11:9, 11:7, 9:11, 11:9, 11:7)
Julia Ślązak – Dinara Mammadowa (Azerbejdżan) 4:0 (11:3, 11:2, 11:7, 11:4)

Wyniki Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów – gra pojedyncza kadetów:

3. runda:
Ilja Isakow (Rosja) – Aleksander Werecki 4:1 (11:7, 11:5, 11:6, 4:11, 11:4)
Anton Kotow (Rosja) – Kamil Nalepa 4:2 (11:13, 6:11, 11:9, 11:8, 11:6, 11:6)

2. runda:
Veikka Flemming (Finlandia) – Aleksander Werecki 1:4 (7:11, 2:11, 7:11, 11:5, 9:11)
Paweł Daunarowicz (Białoruś) – Kamil Nalepa 2:4 (11:9, 10:12, 9:11, 5:11, 11:5, 9:11)