12 medali – 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych – zdobyli polscy tenisiści stołowi w Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych, rozgrywanym w słoweńskiej miejscowości Lasko. Wynik biało-czerwonych plasuje ich na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej. Pierwsze miejsce przypadło Ukrainie, której reprezentanci zdobyli łącznie 10 medali, lecz aż 5 złotych. Na podium w klasyfikacji narodów uplasowała się jeszcze Turcja z 12 medalami, w tym 4 złotymi krążkami.

Medale dla biało-czerwonych podczas Mistrzostw Europy w Lasko zdobyli:
Złoto: Natalia Partyka (gra pojedyncza kl. 10), Patryk Chojnowski (gra pojedyncza kl. 10) oraz Patryk Chojnowski i Igor Misztal (turniej drużynowy kl. 10).
Srebro: Karolina Pęk (gra pojedyncza kl. 9), Katarzyna Marszał (gra pojedyncza kl. 6), Dorota Bucław (gra pojedyncza kl. 1-2), Rafał Czuper (gra pojedyncza kl. 2).
Brąz: Krystyna Łysiak (gra pojedyncza kl. 11), Karolina Pęk i Katarzyna Marszał (turniej drużynowy kl. 9-10), Rafał Lis (gra pojedyncza kl. 3), Krzysztof Żyłka w parze z Rafałem Lisem (turniej drużynowy klasa 4), Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w klasie 8.

Na podium stanęli również reprezentanci Polski w klasie 11, którzy ze względu na zbyt mają liczbę drużyn nie otrzymają medali. Damian Fira wraz z Markiem Chybińskim oraz Krystyna Łysiak i Dorota Nowacka zajęli drugie miejsce.