Natalia Bajor, mimo zwycięstwa nad Austriaczką Karoline Mischek, nie uzyskała awansu do 1/8 finału turnieju gry pojedynczej II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym. Formalności dopełnił natomiast Patryk Zatówka, który do dalszej fazy awansował z 1. miejsca we własnej grupie. W wyniku poniedziałkowej przegranej 0:3 z wyżej rozstawioną Chorwatką Leą Rakovac, Natalia Bajor w ostatnim meczu grupowym musiała bezwzględnie wygrać, by liczyć się w dalszej walce o medale MIO w Nankinie. Polka rozpoczęła mecz nerwowo, a pierwszego seta na własne konto zapisała Karoline Mischek.

Jak się później okazało, to właśnie ten set przesądził o tym, że do dalszej fazy awansowała Austriaczka, a nie wrocławianka. Po wygranej drugiej, bardzo wyrównanej odsłonie, Polka zaczęła grać spokojniej, dokładniej, a to przełożyło się na dwa kolejne zwycięskie sety. Ostatecznie jednak do awansu to nie wystaczyło, gdyż w tabeli grupy F lepszy bilans setów od Bajor miała zarówno Mischek, jak i Lea Rakovac (w bezpośrednim pojedynku Austriaczka wygrała z Chorwatką 3:1).

Zawodniczce KU AZS UE Wrocław pozostała tym samym gra w turnieju pocieszenia. Tutaj, w 1/8 finału, Polka pokonała w stosunku 3:1 Australijkę Vy Bui.

O ćwierćfinał turnieju głównego powalczy Patryk Zatówka, który w ostatniej potyczce grupowej pokonał w pięciu setach Austriaka Andreasa Levenko. Polak wygrał pierwszego seta, ale po kolejnych dwóch odsłonach to rywal prowadził 2:1. Wtedy ponownie inicjatywę przejął gracz ASTS Olimpia-Unia Grudziądz i zakończył cały mecz zwycięstwem 3:2.

W nagrodę Zatówka zmierzy się z Chorwatem Tomislavem Pucarem, zajmującym 31. miejsce w światowym rankingu ITTF juniorów (w tym samym zestawieniu Polak sklasyfikowany jest o dziewięć miejsc niżej). Pojedynek 1/8 finału zaplanowany został na poniedziałkowe popołudnie czasu polskiego.

Wyniki II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich – 1/8 finału turnieju pocieszenia kobiet:
Natalia Bajor – Vy Bui (Australia) 3:1 (11:6, 11:7, 9:11, 11:2)