Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Mistrzostwa Europy w Alicante: 10 obcokrajowców z polskich lig

Dziesięcioro obcokrajowców z polskich lig - kobiecej ekstraklasy i męskiej LOTTO Superligi - wystąpi w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, które w dniach 18-23 września odbędą się w Alicante.
fot. ITTF World
13.09.2018
Źródło: PAP
Dziesięcioro obcokrajowców z polskich lig - kobiecej ekstraklasy i męskiej LOTTO Superligi - wystąpi w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, które w dniach 18-23 września odbędą się w Alicante.


Na liście zgłoszonych do turnieju w Hiszpanii są: Białorusinka Wiktoria Pawłowicz, Niemka Han Ying, Rumunka Elizabeta Samara (wszystkie KTS Enea Siarka Tarnobrzeg), Białorusinka Daria Trigolos (Polmlek Lidzbark Warmiński) i Serbka Andrea Todorovic (Bebetto AZS UJD Częstochowa), a także Ukrainiec Kou Lei, Czesi Tomas Konecny (obaj Kolping Frac Jarosław) i Pavel Sirucek, Grek Panagiotis Gionis (obaj Dartom Bogoria Grodzisk Maz.) i Słowak Wang Yang (Dekorglass Działdowo).
 
W ME w Alicante zagra również kilkanaścioro pingpongistów, którzy mają za sobą występy w polskich klubach, m.in. Ukrainka Margaryta Piesocka, Słowaczka Eva Odorova, Chorwat Tomislav Pucar, Białorusin Paweł Płatonow, Anglik Paul Drinkhall, Włosi Mihai Bobocica, Leonardo Mutti i Niagol Stojanov oraz Ukrainiec Jarosław Żmudenko.
 
W reprezentacji Polski są Li Qian (KTS Enea Siarka Tarnobrzeg), Natalia Partyka (Hodonin/Czechy), Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew), Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) oraz Jakub Dyjas (Liebherr Ochsenhausen), Patryk Zatówka (FC Saarbruecken), Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.) i Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń).
 
Z zagranicznymi partnerami grać będą Polacy w turnieju debla - Li Qian z Holenderką Li Jie, Bajor z Todorovic, Kotowski z Białorusinem Glebem Szamrukiem. Dyjas miał wystąpić z Joao Monteiro, ale Portugalczyk doznał kontuzji i wycofał się z zawodów.