Siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn awansowały do półfinału gry podwójnej młodzieżowych mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, które odbywają się w Gondomar. W ćwierćfinale odpadł Tomasz Kotowski z Białorusinem Aliaksandrem Khaninem.

W ćwierćfinale 18-letnie bliźniaczki Węgrzyn (AZS UE Wrocław) wygrały ze Słowaczką Tatianą Kukulkovą i Włoszką Jamilą Laurenti 3:1 (3:11, 11:7, 11:5, 11:4). W niedzielnym półfinale Polki zagrają z Belgijkami Lisą Lung i Margo De Graef.

W spotkaniu, którego stawką było podium męskiego debla w portugalskich zawodach, Kotowski (Energa KTS Toruń) i mistrz Białorusi seniorów Khanin przegrali z włoską parę Antonino Amato, Daniele Pinto 1:3 (9:11, 8:11, 11:6, 6:11). W 1/8 finału polsko-białoruski duet pokonał Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika 3:2 (15:13, 11:6, 6:11, 7:11, 11:9).

Tydzień temu polscy młodzieżowcy stanęli na podium 87. seniorskich mistrzostw kraju w Gliwicach: Katarzyna Węgrzyn wywalczyła złoto z Kulczyckim w mikście, srebro z Anną w deblu oraz brąz indywidualnie. Kotowski wygrał zaś turniej gry podwójnej z Konradem Kulpą. Z kolei w grze mieszanej Anna Węgrzyn sięgnęła po srebrny medal w parze z Robertem Florasem.