Po znakomitym występie Julia Ślązak (SKTS Sochaczew) i Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) zajęły miejsca 5-8 w grze podwójnej Mistrzostw Świata Juniorów w Riva del Garda (Włochy). To ogromny sukces zawodniczek i jej trenerów. Julia Ślązak i Anna Węgrzyn spisały się bardzo dobrze w Italii, pokonując po 3:0 rywalki ze Stanów Zjednoczonych (Wang Amy/Wang Crystal) oraz w 1/8 finału z Niemiec (Franziska Schreiner/Jenne Wolf).

Polki, jako jedna z trzech europejskich par, znalazły się w ćwierćfinale, co jest dużym sukcesem i bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość.

W tej fazie zawodów było pięć duetów z Azji oraz po jednym z Rosji i Rumunii. W walce o medal Julia i Anna zagrały z Japonkami Miyu Kato/Miy Nagasaki. Niestety mimo ambitnej postawy Biało-Czerwone przegrały 0:4 (-5,-12,-6,-3), ale i tak zasłużyły na wielkie pochwały. W półfinałach odbyły się pojedynki chińsko-japońskie, z których zwycięsko wyszły Chinki. I to one zagrają w niedzielnym finale.

Dzielnie walczyły polskie zawodniczki również w 2 rundzie singla. Anna Węgrzyn przegrała z rozstawioną z nr 1 Chinką Sun Yingsha 0:4 (-5,-1,-4,-2), a Julia Ślązak z rozstawioną z nr 4 Portorykanką Adrianą Diaz 1:4 (-11,-5,9,-6,-6).

Wyniki

debel – ćwierćfinał
Julia Ślązak / Anna Węgrzyn – Miyu Kato/Miy Nagasaki (Japonia) 0:4 (-5,-12,-6,-3)