Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Nęcek: Od siedmiu lat nie przegraliśmy meczu

KTS Siarka Enea Tarnobrzeg po raz 27. zdobyła tytuł drużynowego mistrza Polski tenisistek stołowych. "Od siedmiu lat nie przegraliśmy meczu w rozgrywkach ekstraklasy. To świadczy o profesjonalizmie zawodniczek" - powiedział PAP trener Zbigniew Nęcek.
12.05.2018
PZTS
Źródło: PAP
KTS Siarka Enea Tarnobrzeg po raz 27. zdobyła tytuł drużynowego mistrza Polski tenisistek stołowych. "Od siedmiu lat nie przegraliśmy meczu w rozgrywkach ekstraklasy. To świadczy o profesjonalizmie zawodniczek" - powiedział PAP trener Zbigniew Nęcek.


W sobotę Siarka pokonała KU AZS UE Wrocław 3:0, a pierwszy mecz finału wygrała 3:1.
 
- Celem strategicznym klubu jest funkcjonowanie w rozgrywkach Ligi Mistrzyń oraz wysokie indywidualne miejsca zawodniczek - zaznaczył trener.
 
Przypomniał, że tegoroczną LM Siarka Enea zakończyła na trzecim miejscu, a w dwóch wcześniejszych sezonach była drugim zespołem w Europie. - Nie można być niezadowolonym - dodał szkoleniowiec.
 
Nęcek zwrócił też uwagę, że o pozycji klubu świadczą także dobre wyniki Li Qian, która ma szanse zakwalifikować się na czwarte igrzyska olimpijskie.
 
- Rozgrywki krajowe tratujemy poważnie i profesjonalnie. Zdajemy sobie sprawę, że musimy pilnować każdego meczu. Nasi rywale grają bez obciążeń. Od wielu lat chcą nas ograć - mówił szkoleniowiec Siarki.
 
Zauważył, że trudno jest zdobyć po raz pierwszy mistrzostwo Polski, ale znacznie trudniej jest obronić ten tytuł w kolejnych rozgrywkach. - Zawsze szanujemy przeciwnika. Nasz rywal w finale KU AZS UE Wrocław jest perspektywiczną drużyną. Potrafił z nami zawalczy" - powiedział.
 
Trener Siarki podkreślił też dobrą atmosferę, jaka panuje w Tarnobrzegu wokół tenisa stołowego.
 
"Funkcjonujemy dzięki pomocy wielu przyjaciół, bo ta drużyna ma wielu przyjaciół, którzy w różny sposób starają się nas wspierać. Jedni pomagają nam dopingiem, drudzy w sprawach transportowych, a jeszcze inni finansowych" - zauważył.
 
"To jest fantastyczne, że na nasze mecze w Lidze Mistrzyń za własne pieniądze i we własnym wolnym czasie jeździ po kilkadziesiąt osób" - dodał Nęcek.
 
Jego zdaniem, dużo dobrego dla tenisa stołowego w Tarnobrzegu zrobiło działające tam od ubiegłego roku Tarnobrzeskie Centrum Tenisa Stołowego. Pod okiem trenerów dzieci i młodzież mogą poznawać tajniki tej dyscypliny sportu. Do dyspozycji mają sześć stołów z pełnym oprzyrządowaniem. "Hol, gdzie mieści się centrum, cały dzień tętni życiem" - podsumował.