14-letni tenisista stołowy gospodarzy Tomokazu Harimoto zwyciężył w turnieju World Tour w japońskim Kitakyushu. Po drodze pokonał chińskie gwiazdy Ma Longa i Zhanga Jike. W singlu kobiet najlepsza była jego rodaczka Mima Ito.

Harimoto (ur. 27 czerwca 2003 roku) odniósł pięć zwycięstw – trzy nad Chińczykami i dwa nad pingpongistami z Korei Południowej. Przed własną publicznością wygrywał z zawodnikami, którzy mają na koncie złote medale igrzysk olimpijskich oraz po dwa tytuły mistrza świata – w ćwierćfinale z Ma Longiem 4:2 i finale z Zhangiem Jike 4:3.
W ubiegłorocznych MŚ młodziutki Japończyk dotarł do „ósemki”, pokonując m.in. brązowego medalistę igrzysk 2016, innego japońskiego pingpongistę Juna Mizutaniego. Z kolei w tym sezonie w Pucharze Azji wygrał z liderem listy światowej Chińczykiem Fan Zhendongiem.
W finale gry pojedynczej kobiet w Kitakyushu Mima Ito zwyciężyła Chinkę Wang Manyu 4:2.
W deblu najlepsi byli: Chinki Gu Yuting i Mu Zi oraz Koreańczycy Jeoung Youngsik i Lee Sangsu (w finale z Harimoto i Yuto Kizukuri 3:2). W mikście triumfowali Chińczycy Liang Jingkun i Chen Xingtong.
Wyniki finałów gry pojedynczej

kobiety

Mima Ito (Japonia) – Wang Manyu (Chiny) 4:2 (11:7, 12:10, 8:11, 11:7, 6:11, 12:10)

mężczyźni

Tomokazu Harimoto (Japonia) – Zhang Jike (Chiny) 4:3 (9:11, 8:11, 11:9, 11:4, 10:12, 11:7, 13:11)