Tenisiści stołowi PKS-u Kolping FRAC zostali mistrzami Polski. W rozegranym w Gdańsku finałowym spotkaniu LOTTO Superligi zespół z Jarosławia pokonał broniących tytułu zawodników Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki 3:1. To pierwszy w historii triumf tej drużyny.

W pierwszym pojedynku znakomity Chińczyk Hou Yingchao odniósł swoje 21. kolejne ligowe zwycięstwo – najlepszy zawodnik LOTTO Superligi pokonał 3:0 Daniela Góraka.
Prowadzenie Kolpingu podwyższył Chorwat Tomislav Pucar, który pomimo problemów w drugim secie, także 3:0 wygrał z Czechem Pavlem Siruckiem.
Nadzieje obrońców tytułu na końcowy sukces przedłużył Han Chuanxi, który w nowym sezonie będzie występował w ekipie beniaminka superligi Enerdze KTS Toruń. 23-letni Chińczyk pokonał młodszego o dwa lata Patryka Zatówkę. Dwa pierwsze sety zakończyły się gładkim zwycięstwem reprezentanta Dartomu, ale w kolejnych dwóch partiach Polak stawił rywalowi zacięty opór. Ostatecznie Chuanxi okazał się lepszy 3:1, triumfując w czwartym secie na przewagi.
O historycznym zwycięstwie zespołu z Jarosławia przesądził niezawodny Yingchao, który bez problemów pokonał 2:0 Sirucka. Chińczyk sprawił sobie piękny urodzinowy prezent, bo w piątek skończył 38 lat.
Tym samym zawodnicy Kolpingu po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Polski. Podopieczni trenera-menedżera Kamila Dziukiewicza, którzy w poprzednim sezonie zajęli odległą siódmą pozycję, zdetronizowali drużynę z Mazowsza, która ma w dorobku sześć złotych medali.
Po raz trzeci o tytule drużynowego mistrza Polski zadecydował jeden mecz rozegrany na neutralnym terenie. Wcześniej rozgrywany był finał play-off do dwóch zwycięstw. W półfinale Kolping FRAC dwa razy pokonał Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:1, a Dartom Bogoria, podobnie jak rok temu, wyeliminował Dekorglass. Co prawda w pierwszym spotkaniu byli już mistrzowie Polski przegrali we własnej hali 1:3, ale w rewanżu triumfowali w Działdowie 3:0.
PKS Kolping FRAC Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Hou Yingchao – Daniel Górak 3:0 (11:3, 11:9, 11:9)
Tomislav Pucar – Pavel Sirucek 3:0 (11:7, 11:7, 11:7)
Patryk Zatówka – Han Chuanxi 1:3 (5:11, 3:11, 11:7, 12:14)
Hou Yingchao – Pavel Sirucek 2:0 (11:3, 11:7)