Łącznie 139 zawodniczek i zawodników, podzielonych na osiem kategorii, wzięło udział w XI Memoriale Jana Błaszczaka w tenisie stołowym. Zmagania toczone były w dniach 30 – 31 sierpnia br. na obiektach Centrum Sportu KS Bronowianka w Krakowie. W kategoriach open kobiet i mężczyzn na najwyższych stopniach podium stanęli Antonina Szymańska oraz Witalij Niechwedowicz. Zawodniczka GLKS Wanzl Scania Nadarzyn w finale pokonała w stosunku 4:0 klubową koleżankę, Paulinę Krzysiek. Z kolei doświadczony gracz PKS Kolping Frac Jarosław w walce o 1. miejsce okazał się lepszym od Antoniego Witkowskiego (GLKS Nadarzyn), wygrywając w sześciu setach.

W kategorii amatorskiej zwyciężył Paweł Gąsiorski z Częstochowy. W turniejach kadetek i kadetów triumfowali reprezentanci gospodarzy: Wiktoria Szymura oraz Mateusz Zębala (oboje KS Bronowianka Kraków).

Osobno rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych weteranów. Tutaj w kategorii „40-49” najlepszym okazał się Tomasz Nędza-Kubiniec (UKS Orkan SP 5 Nowy Targ), kategorię „50-64” wygrał Witold Nowakowski z Ligoty Łabędzkiej, natomiast w najstarszej kategorii zawodników powyżej 65 lat triumfował Zygmunt Woliński z Mędrzechowa.