Polscy tenisiści stołowi po raz drugi pokonali Czechów i zasłużenie awansowali do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni dziś wygrali w Białymstoku 3:0. Tydzień temu w miejscowości Klatovy Polacy zwyciężyli 3:2. Punkty zdobyli – grający na co dzień w białostockim klubie Dojlidy Wang Zeng Yi oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy w singlu Jakub Dyjas i Robert Floras.

Po 25 latach reprezentacja wróciła do Białegostoku i pokazała się z bardzo dobrej strony. Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego przy wsparciu licznie zgromadzonej publiczności dość łatwo ograli Czechów. Goście na Podlasiu ugrali tylko 2 sety.

W porównaniu z 1 spotkaniem w składach obu drużyn były zmiany – w polskim zespole Daniela Góraka zastąpił Robert Floras, a w czeskiej zamiast Tomasa Polanskiego grał Tomas Konecny.

Do meczu zawodników 3S Polonii Bytom nie doszło (Robert Floras, Tomas Konecny) nie doszło, ale wielkich emocji nie zabrakło w ostatnim pojedynku właśnie z udziałem Roberta Florasa. Przegrał pierwszego seta z Dmitrijem Prokopcovem, ale wygrał dwa następne, w tym trzeciego na przewagi. W secie IV Polak miał 10:9, a potem sam bronił setbola przy 10:11. Wygrał trzy kolejne akcje i cały mecz 3:1.

Polskie tenisistki stołowe także awansowały do finałów DME, które jesienią odbędą się w Luksemburgu. Zespół Michała Dziubańskiego nie dał szans Hiszpanii i Szwajcarii w rundzie grupowej. Polacy zajęli 2 miejsce w swojej grupie, dlatego musieli grać w barażach.