1. Marcel Błaszczyk


Mistrz Polski żaków potwierdził dominację (wygrywał w tej kategorii przez cały sezon) w kraju podczas czempionatu w Krośnie. Grupę kwalifikacyjną zawodnik Dwójki Rawa Mazowiecka przeszedł gładko (trzy razy po 3:0), a w turnieju głównym stracił tylko dwa sety w pięciu pojedynkach. W finale pokonał 3:0 odwiecznego rywala Dawida Jadama. Do złota w singlu dołożył triumf w grze podwójnej. Złoto wśród żaków to niejedyny czerwcowy sukces Błaszczyka, który wygrał też turniej młodzików w Krajowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS.


2. Zofia ŚliwkaPingpongistka Bogorii Grodzisk Mazowiecki w sezonie nie miała takiej przewagi nad rywalkami, jak Błaszczyk, tym większe brawa za triumf w MP żaczek. Spisała się w nich prawie tak dobrze, jak Marcel, przegrywając w całym turnieju tylko o jednego seta więcej niż on. Grodziszczanka startowała jako nr 2, a w finale rozbiła rozstawioną z numerem 1 Wiktorię Przybytkowską 3:0.


3. Daniel GórakMiejsce na czerwcowym podium wywalczył sobie jednym pojedynkiem – wygrywając w rewanżowym półfinale Lotto Superligi z Wangiem Yangiem 3:1. O półfinałowej rywalizacji Bogorii z Dekorglassem pisałem już wielokrotnie, więc tutaj dodam tylko, że wygrana Góraka praktycznie otworzyła przed Bogorią na oścież drzwi do wielkiego finału. W starciu z Kolpingiem Daniel okazał się za słaby na Hou Yingchao, ale i tak w dwóch z trzech przegranych setów przegrywał tylko do 9. Na pewno z Grodziskiem i Superligą pożegnał się w dobrym stylu.


CZYTAJ WIĘCEJ W PRZEGLĄDZIE SPORTOWYM!