Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Polacy wracają do gry w World Tourach

Turniejami Bulgaria Open i Czech Open polscy reprezentanci rozpoczynają cykl startów w World Tourach w II półroczu 2017.
fot. Masha Kozhdan
10.08.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Turniejami Bulgaria Open i Czech Open polscy reprezentanci rozpoczynają cykl startów w World Tourach w II półroczu 2017.


W pierwszych zawodach w Panagyurishte (15-20 sierpnia) startować będzie na własny koszt Kinga Stefańska, a w Ołomuńcu (22-27 sierpnia) - Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc, Magdalena Sikorska, Kinga Stefańska i Jakub Dyjas, Wang Zeng Yi, Daniel Górak, Marek Badowski i Robert Floras.

- Nastąpiła jedna zmiana w kadrze Polski na turniej Czech Open. Zamiast Tomasza Kotowskiego zagra Robert Floras, który pierwotnie był uwzględniony w składzie na Uniwersjadę w Tajpei. Do Azji w jego miejsce poleci Michał Bańkosz - mówi dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

Roszady w składzie sprawiły, że w Czechach startować będą wszyscy podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego, którzy w połowie września zagrają w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Luksemburgu.

Z kobiecej reprezentacji do Tajwanu udadzą się Natalia Bajor i Klaudia Kusińska. Li Qian na początku września przylatuje do Polski i weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji w Gdańsku.