Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Poznaliśmy mistrzów Polski kadetów

Bilcza gościła najlepszy polskich kadetów podczas mistrzostw Polski. W najbardziej prestiżowych singlach po złote medale sięgnęli: Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).
05.05.2019
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Bilcza gościła najlepszy polskich kadetów podczas mistrzostw Polski. W najbardziej prestiżowych singlach po złote medale sięgnęli: Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).


Bardzo emocjonujące widowisko w finale stworzyły kadetki. Po siedmiosetowej batalii Wiktoria Wróbel wygrała z Iloną Sztwiertnią (Bronowianka Kraków), w setach -12,4,-7,6,-4,9,12. Brązowe medale dla Anny Brzyskiej (PKS Kolping Jarosław) i Pauli Krysińskiej (Śnieżnik Stronie Śląskie).

Wśród chłopców po tytuł mistrzowski sięgnął Miłosz Redzimski, który pokonał w finale Dawida Kosmala (Płomień Limanowa) 4:0.
Brąz zdobyli: Patryk Bielecki (Heksa Niedrzwica Duża) i Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra). 

Turniej gry podwójnej należał do Miłosza Redzimskiego i Szymona Wiśniewskiego oraz Ilony Sztwiertni i Wiktorii Wróbel. Pierwsza para pokonała w finale Patryka Bieleckiego i Mateusza Żelengowskiego 3:0 (9,12,4), a dziewczęta okazały się lepsze od Zuzanny Wielgos i Anny Brzyskiej 3:1 (-11,4,9,7).
Brązowe medale dla Michała Gawlasa (Czechowice-Dziedzice)/Dawidy Michny (LKS Sierakowice) i Filipa Krzywniaka (ZKS Zielona Góra)/Mateusza Zalewskiego oraz Anny Kubiak/Laury Kałużny (obie JKTS Jastrzębie-Zdrój) i Anny Cyrwus/Kamili Małysiak (obie KS Gorce Nowy Targ). 

Mikst należał do duetu: Zuzanna Wielgos/Mateusz Żelengowski, który pokonał w finale Annę Brzyską i Szymona Sporka (TKKF MOSiR Dukla) 3:2 (8,9,-4,-12,9). 
Po brązowe krązki sięgnęli: Anna Kubiak i Mateusz Zalewski oraz Ilona Sztwiertnia i Miłosz Redzimski.

W turnieju gry drużynowej najlepsze okazały się ekipy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki oraz krakowskiej Bronowianki.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Kadetki - gra drużynowa
Kadeci - gra drużynowa
Kadetki - gra pojedyncza
Kadeci - gra pojedyncza
Kadetki - gra podwójna
Kadeci - gra podwójna
Gra podwójna mieszana