Nasza pierwsza drużyna kadetów w składzie Kuba Kwapiś, Maciej Kubik doszła do półfinału. W nim musiała uznać wyższość głównych faworytów turnieju – Chińczyków.

Osiągnięcie Kwapisia i Kubika to najlepszy wynik całej reprezentacji biało-czerwonych w drużynowej części turnieju w Premier Junior Circuit w Cetniewie. W piątkowych eliminacjach grupowych Polacy pokonali Litwę 3:0 i Niemcy 3:2, zaś w sobotę w ćwierćfinale wyeliminowali mieszaną drużynę belgijsko-irańską (3:1). Zdecydowanym liderem w tym duecie był 15-letni Kubik, który w trzech spotkaniach wygrał wszystkie pięć singli, a wspólnie z kolegą nie przegrali żadnego z trzech debli.

Marsz Polaków zatrzymał się dopiero na chińskim murze. W półfinale biało-czerwoni byli bez szans, przegrywając 0:3.
– Rywale byli zdecydowanie lepsi, nie ugraliśmy nawet seta. Próbowałem walczyć, do połowy setów szło nieźle, ale potem Chińczyk mi odskakiwał. Jego gra miała bardzo wysoką jakość, a ja, cóż, popełniłem za dużo błędów – opowiadał Kubik, na co dzień zawodnik Olimpii Grudziądz, który przegrał z Kuangiem Li do 8, 6 i 7.