Pingpongistki KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg w znakomitym stylu pokonały na wyjeździe 3:0 rosyjski TMK Tagmet i są o krok od finału rozgrywek Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU). Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka straciły w Rosji tylko jednego seta, co przed pojedynkiem rewanżowym stawia je w bardzo komfortowej sytuacji. Najtrudniejszy, pierwszy krok zrobiła Li Qian, która pokonała liderkę Tagmetu, Olgę Baranową. Tarnobrzeżance zwyciętstwo nie przyszło jednak łatwo. Po dobrym otwarciu uprościła taktykę i zbyt optymistycznie rzuciła się do ataku, w efekcie pięć punktów w zasadzie za darmo otrzymała rywalka. Qian uporządkowała grę dopiero przy stanie 6:10 i po kolejnych trzech dobrych akcjach zmusiła trenera gospodarzy do wzięcia czasu. Posunięcie rosyjskiego szkoleniowca przyniosło efekt i Baranowa zawodniczka wygrała seta.

Kolejna odsłona była jednak popisem Li Qian – solidna defensywa przeplatana kąśliwymi atakami złożyły się na wynik 11:1. Czwarty set to ponownie zbyt duże rozkojarzenie i chaos w grze – aż do momentu 5:8. Wówczas tarnobrzeżanka zaczęła agresywniej bronić i kontrować, w efekcie czego sześć kolejnych piłek należało do niej.

Niespodziewanie zacięty przebieg miał pojedynek pomiędzy Anną Błażko a Han Ying. – Chciałam przećwiczyć kilka wariantów, głównie wypróbować atak i dlatego wyniki w setach są wysokie, ale ani przez chwilę nie myślałam, że mogę przegrać. Miałam zbyt dużą przewagę techniczną – mówiła po meczu reprezentantka Niemiec.

W trzecim spotkaniu kropkę nad „i” postawiła Natalia Partyka, która nie dała żadnych szans Walentynie Sabitowej. Tarnobrzeska tenisistka górowała nad rywalką w każdym elemencie i poza pierwszymi dwiema seriami podań na początku meczu, wszystko spokojnie kontrolowała.

– To jest świetny wynik, do awansu potrzebujemy teraz wygranych dwóch setów. Ważny był początek spotkania i później odpowiedni poziom skupienia. Mile zaskoczyli nas orgnizatorzy, bo chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do innych warunków startowych, to „czynnik ludzki” znakomicie nadrobił pewne niedociągnięcia. Ludzie w Taganroku byli nadzwyczaj uprzejmi i pomocni – skomentował występ podopiecznych trener Zbigniew Nęcek.