Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Poczta Polska
TIBHAR
LOTTO
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Trwają Mistrzostwa Polski Kadetów - XXIII OOM w Drzonkowie

Zuzanna Gaworska (KU AZS UE Wrocław) i Jakub Jankowski (ZKS Drzonków) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed Indywidualnymi i Drużynowymi Mistrzostwami Polski Kadetek i Kadetów - XXIII Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w sportach halowych w tenisie stołowym. Areną zmagań będą obiekty dużej hali sportowej WOSiR Drzonków.
fot. A. Zielińska
20.05.2017
Agata Biesaga
Źródło: własne
Zuzanna Gaworska (KU AZS UE Wrocław) i Jakub Jankowski (ZKS Drzonków) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed Indywidualnymi i Drużynowymi Mistrzostwami Polski Kadetek i Kadetów - XXIII Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w sportach halowych w tenisie stołowym. Areną zmagań będą obiekty dużej hali sportowej WOSiR Drzonków.


Rywalizacja o tytuły mistrzowskie toczyć będzie się w turniejach gry pojedynczej, podwójnej, mieszanej (piątek - niedziela, system pucharowy) oraz drużynowej (czwartek - piątek, system grupowo-pucharowy).

Turniej w roli Sędziego Głównego poprowadzi Pan Piotr Pielaciński, zaś rolę Zastępcy Sędziego Głównego pełnić będzie Pan Marek Kibała.

Poza Zuzanną Gaworską, w czołowej "czwórce" dziewcząt rozstawionych w turnieju znalazły się: Kamila Gryko (UKS DOJLIDY Białystok), Dominika Gilewska (niestowarzyszony) oraz Katarzyna Królikowska (GMKS STRZELEC Frysztak). Wśród kadetów, tuż za Jakubem Jankowskim, listę startową otwierają: Maciej Kubik (KSS ANDROMEDA Warszawa), Patryk Pyśk (LKTS Luboń) i Bartosz Sułkowski (UKS PŁOMIEŃ Limanowa).

Przed rokiem tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym w grze pojedynczej powędrowały do Anny Węgrzyn oraz Samuela Kulczyckiego, którzy w finałach pokonywali odpowiednio: Katarzynę Węgrzyn oraz Jana Zandeckiego. W grach podwójnych złote medale wywalczyli: Anna Węgrzyn w parze z Katarzyną Węgrzyn (obie UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie) oraz Jakub Miszkurka (SCKiS HALS Warszawa) w duecie z Jakubem Witkowskim (LKS ODRA Głoska). W grze mieszanej z kolei równych sobie nie mieli Anna Węgrzyn (UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie) i Samuel Kulczycki (ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz).

Tytułów Drużynowych Mistrzów Polski bronią: kadetki UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie (w składzie: Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn) oraz kadeci LKS ODRA I Głoska (Jakub Witkowski, Norbert Wojtyła, Maksymilian Wiśniewski). Dolnoślązanki w finale okazały się lepsze od zawodniczek KTS MOKSiR Zawadzkie (Julia Bartoszek, Agata Paszek), zaś młodzi gracze z Głoski pokonali ekipę SCKiS HALS Warszawa (Maciej Kubik, Jakub Miszkurka).

Materiały do pobrania

1. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - komunikat organizacyjny nr 1
2. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - komunikat organizacyjny nr 2
3. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - oświadczenie o przetwarzaniu danych
4. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - lista zawodników uprawnionych do startu
5. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - lista drużyn uprawionych do startu
6. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - program minutowy
7. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - turniej drużynowy kadetek
8. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - turniej drużynowy kadetów
9. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - gra pojedyncza kadetek
10. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - gra pojedyncza kadetów
9. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - gra podwójna kadetek
10. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - gra podwójna kadetów
11. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów / XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - gra mieszana

Transmisja internetowa - finały

Transmisja internetowa




Rankingi ogólnopolskie

1. Ogólnopolski Ranking Kadetek po 3. GPP w sezonie 2016/2017
2. Ogólnopolski Ranking Kadetów po 3. GPP w sezonie 2016/2017

Partner sprzętowy