W swoim pierwszym meczu Katarzyna Grzybowska-Franc wygrała z hiszpańską juniorką Nereą Garcią 4:0 w eliminacjach do turnieju 2018 ITTF Challenge Spanish Open w Guadalajarze.

We wcześniej rozegranym spotkaniu grupy 4 zawodniczka z Hongkongu Lam Yee Lok pokonała 17-letnią Nereę Garcię 4:0.
O pierwszym miejscu zadecyduje jutrzejszy mecz Polki z Azjatką. Początek o g. 10:50. W korespondencyjnym pojedynku minimalnie lepsza była Lam Yee Lok, gdyż oddała rywalce 19 pkt, a Katarzyna Grzybowska-Franc – 20 pkt.
W rankingu światowym zdecydowanie najwyżej jest Katarzyna Grzybowska-Franc – 94 miejsce. Lam Yee Lok zajmuje 408 pozycję, a w ubiegłym roku była 151. Nerea Garcia jest 644 na liście seniorskiej ITTF.
Z nr 10 w grze pojedynczej jest druga Polka startująca w Spanish Open Natalia Partyka. W grze podwójnej Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka zostały rozstawione z nr 5 i rozpoczną zawody od 1/8 finału.
W męskim singlu Polaków nie ma, a jednym z faworytów turnieju jest Austriak Robert Gardos. Wczoraj w meczu kwalifikacji do Drużynowych Mistrzostw Europy Austria pokonała Portugalię 3:0, a punkty zdobyli Stefan Fegerl, Robert Gardos i Daniel Habesohn.