Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc w Wielką Sobotę przegrały deblowy mecz ćwierćfinałowy, a Natalia odpadła również w 1/8 finału singla turnieju 2018 ITTF Challenge Spanish Open w Guadalajarze.

Zajmująca 73 miejsce na świecie Natalia Partyka przegrała z 29 w rankingu 20-letnią zawodniczką z Hongkongu Soo Wai Yam Minnie 1:4.
Niestety polskim zawodniczkom nie udało się awansować do strefy medalowej gry podwójnej. Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc zostały pokonane 3:0 przez duet z Luksemburga Sarah De Nutte/Ni Xialian.
Ni Xialian w lipcu skończy 55 lat, a medale Mistrzostw Świata zdobywała w barwach reprezentacji Chin w pierwszej połowie lat 80, kiedy obu Polek (ur. w 1989 roku) nie było jeszcze na świecie. Jako zawodniczka Luksemburga wygrywała m.in. Mistrzostwa Europy w singlu oraz mikście z Lucjanem Błaszczykiem.
W tym sezonie Natalia i Katarzyna były już w ćwierćfinale Hungarian Opena w Budapeszczie, a w poprzednim w ósemce Czech Open w Ołomuńcu.
Wyniki:
Singiel, 1/8 finału
Natalia Partyka – Soo Wai Yam Minnie (Hongkong) 1:4 (-6,-7,-5,5,-3)
Debel, 1/4 finału
Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc – Sarah De Nutte/Ni Xialian (Luksemburg) 0:3 (-6,-8,-8)