Tenisiści stołowi PKS Kolping Frac Jarosław zrewanżowali się ekipie ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, wygrywając 3:1 we własnej hali w 2. meczu półfinałowym fazy play-off Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. O awansie do finału zadecyduje 3. pojedynek, zaplanowany na niedzielę w Jarosławiu. Tym razem złe wrażenie, jakie zostawił po pierwszym spotkaniu, zatarł Wang Zeng Yi, który wywalczył komplet punktów (trzeci w sezonie przeciwko Olimpii-Unii). Lider Kolpinga zrewanżował się Patrykowi Zatówce i Patrykowi Chojnowskiemu – w poniedziałek obaj pozwolili mu łącznie ugrać zaledwie jednego seta.

Gospodarze wszystkie gry zwyciężyli w pięciu partiach. Jewgienij Szczetinin w takich samych rozmiarach pokonał Chojnowskiego. Honorowy punkt dla aktualnych mistrzów kraju zdobył Tomislav Kolarek, mimo że przegrywał już z Witalijem Niechwedowiczem 0:1 i 7:10 w drugim secie.

– Pomyślałem sobie, że muszę dziś wygrywać, bo w karierze już nie z takich opresji wychodziłem. Każdy mecz jest inny. Dzisiejszy był naprawdę wyrównany i jestem szczęśliwy, że piąte sety „wpadły” na moje konto – mówił po meczu Wang Zeng Yi. – Patryk Chojnowski ma wysoką jakość gry i trudno blokować jego uderzenia. Patryka Zatówkę trzeba traktować bardzo poważnie, bo ten chłopak występuje „na luzie” i potrafi grać już wszystko.

Przed rokiem tenisiści stołowi z Podkarpacia (w składzie z Markiem Klaskiem, bez Szczetinina) w drugim meczu półfinałowym fazy play-off zwyciężyli Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:1, a z kompletu punktów cieszył się Wang. W decydującym starciu jarosławianie ulegli jednak grodziszczanom w identycznym stosunku, zdobywając ostatecznie brązowe medale DMP.

O tym, kto zagra o złote krążki, przesądzi wynik niedzielnego, decydującego spotkania. Jego początek o godz. 16:00 w Jarosławiu.

Wyniki fazy play-off Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn (2. mecz półfinałowy):

PKS Kolping Frac Jarosław – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:1
Wang Zeng Yi – Patryk Zatówka 3:2 (11:7, 8:11, 11:5, 8:11, 11:9)
Jewgienij Szczetinin – Patryk Chojnowski 3:2 (11:9, 11:7, 6:11, 6:11, 11:9)
Witalij Niechwedowicz – Tomislav Kolarek 1:3 (11:7, 10:12, 8:11, 7:11)
Wang Zeng Yi – Patryk Chojnowski 3:2 (14:12, 6:11, 8:11, 11:8, 11:8)