Tenisiści stołowi Carbo-Koks TTS Polonia Bytom pokonali 3:1 Poltarex Pogoń Lębork w pojedynku otwierającym 15. kolejkę Wschodzący Białystok Superligi. Każdy z czterech pojedynków w Hali „Na Skarpie” kończył się dopiero po pięciu setach, a dwa zwycięstwa w ekipie gospodarzy zanotował Czech Tomas Konecny. Dla indywidualnego mistrza Czech był to trzeci komplet punktów w bieżącym sezonie Superligi. Trzeci punkt, za wygraną z Bartoszem Suchem, dołożył Jakub Kosowski. Gospodarze mogli triumfować w stosunku 3:0, ponieważ Radek Mrkvicka rozpoczął od dwóch zwycięskich setów starcie z Markiem Prądzińskim.

Doświadczony weteran Pogoni „wrócił” jednak do gry i najpierw odrobił straty, a w decydującej odsłonie zwyciężył rówieśnika z Czech 11:9, odnosząc drugą wygraną w rozgrywkach. Dla Prądzińskiego był to dziewiąty tie-break w tej kampani i pierwszy wygrany.

Przed szansą przedłużenia tego spotkania stanął Such, w potyczce z Konecnym. Poniedziałkowy, trzygodzinny wieczór należał jednak do podopiecznego Michała Napierały. Czech, spędzający pierwszy sezon we Wschodzący Białystok Superlidze, pokonał byłego mistrza Polski po niezwykle emocjonującej końcówce piątego seta, zakończonego w stosunku 12:10. W pierwszej grze Konecny uporał się z Jakubem Perkiem, pomimo iż musiał odrabiać dwusetową stratę.

Bartosz Such, lider Pogoni, po raz drugi w sezonie opuścił halę rywali bez zdobyczy punktowej, wcześniej podobny wynik notując w Ostródzie. Ekipa z Lęborka doznała już 14. porażki w sezonie i wciąż ma na koncie osiem ligowych punktów. W walce o miejsce w fazie play-off pozostają bytomianie, którzy zrównali się punktami z zajmującymi 4. lokatę, tenisistami stołowymi KS Degorglass Działdowo.

Carbo-Koks TTS Polonia Bytom – Poltarex Pogoń Lębork 3:1
Tomas Konecny – Jakub Perek 3:2 (10:12, 10:12, 13:11, 11:3, 11:7)
Jakub Kosowski – Bartosz Such 3:2 (11:7, 5:11, 8:11, 11:9, 11:9)
Radek Mrkvicka – Marek Prądziński 2:3 (13:11, 11:4, 5:11, 8:11, 9:11)
Tomas Konecny – Bartosz Such 3:2 (10:12, 11:7, 11:7, 6:11, 12:10)