Tenisiści stołowi ekipy ASTS Olimpia-Unia Grudziądz w 3. meczu półfinałowym fazy play-off Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn pokonali 3:0 na wyjeździe PKS Kolping Frac Jarosław i awansowali do finału rozgrywek. W nim obrońcy tytułu drużynowych mistrzów Polski zagrają z zespołem Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W trzecim starciu półfinału mistrzowie kraju nie dali zupełnie szans faworyzowanym gospodarzom. W całym spotkaniu grudziądzanie oddali swoim rywalom zaledwie jednego seta. Padł on łupem Białorusina Jewgienija Szczetinina, który w drugim pojedynku dnia uległ Patrykowi Chojnowskiemu w stosunku 1:3.

Oprócz mistrza paraolimpijskiego, punkty dla zwycięzców zdobywali także Patryk Zatówka i Tomislav Kolarek. Nastoletni Zatówka, który w krótkim czasie wyrósł na wiodącą postać Wschodzący Białystok Superligi, po raz drugi w karierze ograł Wang Zeng Yi. Trzecie „oczko” dla zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Szafranka wywalczył Tomislav Kolarek, który – podobnie jak w piątek – pokonał Witalija Niechwedowicza.

W finale przeciwnikiem Olimpii-Unii będzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą również w ubiegłorocznym finale. Wówczas to lepsi okazali się grudziądzanie, którzy po sezonie przerwy wrócili na mistrzowski tron.

Wyniki fazy play-off Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn (3. mecz półfinałowy):

PKS Kolping Frac Jarosław – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 0:3
Wang Zeng Yi – Patryk Zatówka 0:3 (7:11, 9:11, 9:11)
Evqueni Chtchetinine – Patryk Chojnowski 1:3 (7:11, 4:11, 11:9, 5:11)
Vitali Nekhviadovich – Tomislav Kolarek 0:3 (4:11, 9:11, 4:11)