Robert Floras wywalczył pierwszy komplet punktów w sezonie, a jego Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała w Grudziądzu Olimpię-Unię 3:2 w szlagierze 8. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Wicemistrzowie Polski po tej wygranej mają do mistrzów kraju punkt straty. Podobnie jak dzień wcześniej indywidualny wicemistrz Polski, Tomasz Lewandowski, tak teraz brązowy medalista krajowego czempionatu, Robert Floras nie przegrał nawet seta. Za każdym razem najmłodszy gracz Bogorii wyrównywał stan rywalizacji. Na 1:1 pokonał Tomislava Kolarka, a na 2:2 – lidera gospodarzy, Huang Sheng-Shenga. – Kilka razy przegrywałem wysoko w setach, ale w końcówkach byłem twardszy od rywali i mocny psychicznie. Realizowałem swoją taktykę, która poprowadziła mnie po wygrane. Od kilku tygodni bardzo dobrze czuję się przy stole i to procentuje – powiedział tuż po meczu Floras, który obecnie ma bilans 7 zwycięstw i 1 porażkę.

Jeden punkt, lecz decydujący do grodziskiego dorobku dołożył Daniel Górak. W piątej grze wieczoru wygrał z Kolarkiem 3:1, rewanżując się Chorwatowi za porażkę z trzeciego meczu finału play-off Superligi 2012/2013.

Trzeciej porażki w lidze i to w stosunku 2:3 doznał Oh Sang Eun. Sposób na Koreańczyka – po Konradzie Kulpie i Wu Chih-Chi – tym razem znalazł Patryk Chojnowski. Gracz Olimpii-Unii w piątym secie zwyciężył 12:10 i tym samym sięgnął po ósmą wygraną w bieżącym sezonie. Drugi punkt dla mistrzów Polski wywalczył Huang, który na otwarcie pokonał Góraka 3:1.

– Takie zwycięstwo ma dodatkowy smaczek, zwłaszcza po tak widowiskowym spotkaniu. Zdajemy sobie sprawę, że gospodarze prowadzili 2:1 i do stołu podeszła ich pierwsza rakieta, dlatego tym bardziej jest to nasz duży sukces. Dwa zdobyte punkty sprawiły, że nadal jesteśmy w tabeli za Grudziądzem, ale jeśli w fazie play-off pokonamy ich dwa razy po 3:2, to nie będę miał nic przeciwko temu – dodał popularny „Florek”.

Olimpia-Unia ma 18 punktów i utrzymała drugie miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Tuż za nią jest Dartom Bogoria z dorobkiem 17 „oczek”. Za tydzień podpieczni Piotra Szafranka, który przed meczem, wspólnie z Patrykiem Zatówką, został nagrodzony za brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w drużynie, zmierzą się na wyjeździe z Condohotels Morliny Ostróda. Ekipa Tomasza Redzimskiego zagra we własnej hali z Kolpingiem Frac Jarosław.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Huang Sheng-Sheng – Daniel Górak 3:1 (11:6, 11:8, 5:11, 11:9)
Tomislav Kolarek – Robert Floras 0:3 (10:12, 5:11, 10:12)
Patryk Chojnowski – Oh Sang Eun 3:2 (7:11, 11:4, 11:6, 5:11, 12:10)
Huang Sheng-Sheng – Robert Floras 0:3 (9:11, 6:11, 7:11)
Tomislav Kolarek – Daniel Górak 1:3 (11:13, 3:11, 11:9, 5:11)