Julia Ślązak dotarła do ćwierćfinału turnieju gry pojedynczej ITTF Premium Junior Circuit Swedish Cadet Open, rozgrywanego w Orebro. W walce o półfinał reprezentantka Polski musiała uznać wyższość Japonki Kany Takeuchi. Julia Ślązak, rozstawiona w Swedish Cadet Open z numerem 7, w ćwierćfinale natrafiła na turniejową „jedynkę”, Kanę Takeuchi. Japonka postawiła poprzeczkę zbyt wysoko, wygrywając w stosunku 3:0 i awansując do strefy medalowej. Polka najbliżej zwycięstwa w secie była w trzeciej partii, zakończonej wynikiem 11:9.

Wcześniej, w 2. rundzie turnieju głównego, Ślązak pokonała w czterech setach Włoszkę Jamilę Laurenti (nr 33). Zawodniczka MKS Jedynka Łódź była jedyną reprezentantką Polski w rywalizacji kadetek w Orebro.