Julia Ślązak, tenisistka stołowa MKS Jedynka Łódź, po raz drugi z rzędu zajęła 1. miejsce w kategorii kadetek podczas Międzynarodowych Mistrzostw Litwy, rozgrywanych w dniach 13 – 15 czerwca br. w Wilnie. Wśród młodziczek z kolei równych nie miała sobie Joanna Sokołowska (UKS KOKiS Kolno). Julia Ślązak w finale turnieju kadetek pokonała 3:0 w znakomitym stylu Białorusinkę Darię Trigolos, która dwa tygodnie wcześniej triumfowała w turnieju ITTF Junior & Cadet Polish Open. We Władysławowie to właśnie Trigolos pokonała Ślązak w ćwierćfinale gry pojedynczej kadetek.

Reprezentantka Polski w drodze po złoty medal pokonała kolejno: Dovile Rackauskaite (Litwa, 3:0), Marię Pliuskiewicz i Uljanę Szyrową (obie Białoruś), Adele Gudynaite (Litwa, 3:1 w ćwierćfinale) oraz Annikę Lundstroem (Finlandia, 3:1 w półfinale).

Złoty medal w rywalizacji młodziczek zdobyła Joanna Sokołowska. W turnieju głównym Polka okazała się lepsza od Jarosławy Prychodko (Ukraina, 3:2), Kornelii Sciglaite (Litwa, 3:1) i Walerii Emilianowej (Rosja, 3:0). W finale Sokołowska nie oddała choćby seta kolejnej reprezentantce gospodarzy, Kornelii Riliskyte.

Ponadto, po brązowy medal w turnieju gry drużynowej sięgnęła reprezentacja Polski kadetek. Julii Ślązak towarzyszła w tej rywalizacji Agata Uchnast (MKS Rokita Brzeg Dolny).