Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

[WYWIAD] Domański: Musimy otoczyć się pasjonatami!

W Kraśniku nigdy wcześniej takiej imprezy nie było. Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym to pierwsza impreza o takiej randze w tym mieście, która przyciągnęła 130. dzieci. Architektem tego projektu jest Artur Domański - główny organizator turnieju.
10.06.2018
Źródło:
W Kraśniku nigdy wcześniej takiej imprezy nie było. Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym to pierwsza impreza o takiej randze w tym mieście, która przyciągnęła 130. dzieci. Architektem tego projektu jest Artur Domański - główny organizator turnieju.


Jak to się stało, że Kraśnik jest gospodarzem mistrzostw?

Artur Domański: Wcześniej orgazniowaliśmy wiele turniejów rekreacyjnych, które przede wszystkim miały spopularyzować naszą dyscyplinę olimpijską. To Świąteczny Turniej to Rodzinny Festiwal o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Te imprezy są dotowane przez Ministerstwo. Wo właśnie te turnieje spowodowały, że pokusiliśmy się o organizację czegoś większego i bardziej prestiżowego. Przypomnę, że w zeszłym roku otrzymaliśmy organizację Grand Prix Polski Młodzików, ale niestety ze względu na silne mrozy, które wtedy występowały nasza hala odmówiła posłuszeństwa. Zalało nam wtedy obiekt i sprzęt. Organizacja turnieju była niemożliwa.
Temat jednak nie umarł. Wspólnie z wiceprezesem Dziukiewiczem ustaliliśmy, że Kraśnik pokusi się o organizację Mistrzostw Polski Żaków i tak się stało. To cieszy, bo przed własną publicznością występują trzy nasze reprezentantki z Dwójki Kraśnik. To dla nas wielki sukces. W tym miejscu chciałbym też bardzo podziękować wolontariuszom, bo bez nich ta impreza, by się nie odbyła. Jestem przekonany, że zrobiliśmy wszystko, żeby zawodnicy, rodzice o trenerzy czuli się w Kraśniku jak najlepiej.

Jesteście debiutantem jeśli chodzi o imprezę tej rangi?

A.D: Kraśnik w ostatnich 10 latach uczynił sportowo duży progres. Wcześniej nie mieliśmy obiektów, żeby myśleć o organizacji czegokolwiek. Mistrzostwa Polski Żaków są dla miasta pierwszymi mistrzostwami, które się w Kraśniku odbywają! Dlatego jesteśmy podwójnie dumni.

Trzeba przyznać, że jak na debiutantów zawody robią wrażenie. Na otwarciu pojawił się Wiceminister Sportu i Turystyki, Pan Jarosław Stawiarski, Pani Burmistrz, Wiceprezes PZTS. Ile trwały przygotowania do tej imprezy?

A.D:
Trudno policzyć ten czas, ale cieszymy się, że nasza praca została doceniona, że tak ważni goście pojawili się na tych zawodach. W tym miejscu bardzo gorąco chciałbym podziękować za pomoc Panu Wiceministrowi Stawiarskiemu i Pani Burmistrz Marzenie Pomykalskiej. Chciałbym podziękować naszym sponsorom bez których ten turniej by się nie odbył. To Grupa Azoty, Kraśnik SA, Bank Millenium i Erkado oraz wiele innych mniejszych firm. 

Jakie są w ogóle tradycje tenisa stołowego w Kraśniku?

A.D: W naszym mieście w tenisa stołowego grano jeszcze przed wojną. Później powstał klub Spójnia, w którym jedną z sekcji był właśnie tenis stołowy. Później tę sekcję przejęła kraśnicka Tęcza, której ja jestem wychowankiem. Kobiety grały w 2. Lidze. Także tenis stołowy tutaj był. Zrobiła się przerwa, a teraz staram się to wszystko odbudowywać. Jesteśmy w trakcie budowania klimatu dla tenisa stołowego w Kraśniku i dążymy do tego, żeby powstała tu drużyna minimum pierwszoligowa.

Jakie są Pana cele i plany?

A.D: Nasz klub Dwójka Kraśnik powstał w 2000 roku i od tamtego czasu próbujemy iść w kierunku profesjonalnym. Natomiast te wszystkie działania promocyjne służą do tego, by nasza gra była na najwyższym poziomie. W Kraśniku jest ogólnie bardzo dobry klimat dla sportu. Trzeba mieć tylko wokół siebie pasjonatów, którzy chcą działać i są gotowi poświęcić swój czas.