Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Za tydzień kadra Polski wylatuje na Uniwersjadę

7 reprezentantów Polski w tenisie stołowym za tydzień wylatuje na XXIX Letnią Uniwersjadę. Zawody odbędą się w Taipei City w terminie od 19 do 30 sierpnia.
fot. ITTF World
08.08.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
7 reprezentantów Polski w tenisie stołowym za tydzień wylatuje na XXIX Letnią Uniwersjadę. Zawody odbędą się w Taipei City w terminie od 19 do 30 sierpnia.


Skład kadry narodowej podał Akademicki Związek Sportowy Zarząd Główny. W reprezentacji znaleźli się - Natalia Bajor (WS Zarządzania i Administracji Opole/AZS UE Wrocław), Klaudia Kusińska (WS Trenerów Sportu Warszawa/GLKS Nadarzyn), Roksana Załomska (AJD Częstochowa/AZS AJD Częstochowa) oraz Michał Bańkosz (UE Wrocław/LKS Odra Mertaco Miękinia - obecnie Dartom Bogoria Grodzisk Maz.), Piotr Chodorski (PWSZ Wałbrzych/LKS Odra Głoska Księgienice - obecnie Spójnia Warszawa), Paweł Fertikowski (PWSZ Wałbrzych/Spójnia Warszawa - obecnie Dekorglass Działdowo), Patryk Zatówka (AWFiS Gdańsk/AZS AWFiS Gdańsk - obecnie Kolping Frac Jarosław).

Trenerami reprezentacji są Tadeusz Czułno (AZS Politechnika Rzeszów) i Miłosz Przybylik (AZS AJD Częstochowa).

Uroczystość pożegnania i ślubowania ekipy uniwersjadowej odbędzie się w dniu 14 sierpnia (poniedziałek) o godz. 10.30 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Aleje Niepodległości 162. Po zakończeniu odbędzie się konferencja prasowa.

Łącznie około 180 polskich studentów wystartuje w 29. Letniej Uniwersjadzie w stolicy Tajwanu. W drugiej po igrzyskach olimpijskich największej imprezie sportowej na świecie – spodziewany jest udział ok. 8 tys. sportowców z ponad 150 krajów świata.

Rywalizacja toczyć się będzie w 14 obowiązkowych dyscyplinach i siedmiu dodatkowych, które wybrał gospodarz. Zawody rozgrywane będą na 38 obiektach zlokalizowanych w Tajpej i sąsiednich miastach (do dyspozycji będzie także 35 obiektów treningowych). Do zdobycia będzie 275 kompletów medali.

Partner sprzętowy