Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Aktualności

Bieżące informacje na temat ogólnopolskich rozgrywek ligowych i indywidualnych oraz turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentantów Polski
14.05.2014
Krzysztof Piotrowski w turnieju głównym Mistrzostw Świata Weteranów Krzysztof Piotrowski, jedyny reprezentant Polski na tegorocznych Mistrzostwach Świata Weteranów w tenisie stołowym, uzyskał awans do turnieju głównego gry pojedynczej i podwójnej. Zawody odbywają się w nowozelandzkim Auckland.

14.05.2014
ETTU poszukuje nowego organizatora ME w 2015 roku Europejska Unia Tenisa Stołowego (ETTU) rozpoczęła poszukiwania nowego organizatora Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Europy w 2015 roku. Z organizacji tej prestiżowej imprezy zrezygnował bowiem Niemiecki Związek Tenisa Stołowego (DTTB).

13.05.2014
Superliga: bytomianie zwyciężyli w Działdowie i zagrają w fazie play-off Tenisiści stołowi Carbo-Koks TTS Polonia Bytom w niesamowitych okolicznościach pokonali na wyjeździe ekipę KS Dekorglass Działdowo i zapewnili sobie awans do fazy play-off Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Michała Napierały wygrali 3:2, mimo iż przegrali pierwszą i drugą grę indywidualną.

12.05.2014
Superliga: Olimpia-Unia z kompletem punktów na otwarcie 18. kolejki Tenisiści stołowi ASTS Olimpia-Unia Grudziądz pokonali 3:1 Condohotels Morliny Ostróda w pierwszym meczu 18. kolejki Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Wygrana za trzy punkty zapewniła podopiecznym trenera Piotra Szafranka 3. miejsce w tabeli rozgrywek przed rozpoczęciem fazy play-off.

12.05.2014
Zaproszenie do udziału w Warmia Mazury Senior Games i 1. Grand Prix Polski Weteranów W 2014 roku po raz drugi w Polsce odbędą się międzynarodowe igrzyska Warmia Mazury Senior Games, promujące aktywność fizyczną osób starszych. Zawody w tenisie stołowym zostaną połączone z 1. Grand Prix Polski Weteranów zaplanowanym na ostatni weekend sierpnia (28-31 sierpnia 2014 roku). Areną zmagań tenisistów będzie hala sportowa w Lidzbarku Warmińskim.

12.05.2014
Ranking ITTF (maj 2014 r.): awanse reprezentantów Polski Natalia Partyka (SKTS Sochaczew) awansowała z 69. na 53. miejsce, a Wang Zeng Yi (PKS Kolping Frac Jarosław) przesunął się z 77. na 58. lokatę w najnowszym rankingu światowym Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF). Liderami obydwu list pozostają Chińczycy - Liu Shiwen oraz Xu Xin.

12.05.2014
Superliga: emocje do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Od poniedziałku do środy potrwa ostatnia, 18. kolejka sezonu zasadniczego rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Dwa z czterech spotkań tej rundy gier zadecydują o tym kto i z jakiej pozycji przystąpi do fazy play-off, decydującej o przydziale medali za drużynowe mistrzostwo Polski.

11.05.2014
Natalia Bajor i Patryk Zatówka najlepsi w 3. GP Polski Juniorów Zwycięstwem Natalii Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Patryka Zatówki (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) zakończyło się rozgrywane w Drzonkowie, 3. Grand Prix Polski Juniorów. W finałach laureaci pokonali odpowiednio: Karolinę Lalak (UPKS Arka Ryki) oraz Jakuba Folwarskiego (MKS Pogoń Siedlce).

10.05.2014
Karolina Pęk wygrała ITTF Slovenia Para Open w Lasko Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział Karoliny Pęk w turnieju ITTF Slovenia Para Open, rozgrywanym w słoweńskiej miejscowości Lasko. Mająca 16 lat reprezentantka Polski sięgnęła po złoty medal w rywalizacji toczonej w klasie niepełnosprawności 9.

09.05.2014
Transmisja internetowa z 3. Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów Od godziny 11:00 trwa bezpośrednia transmisja internetowa z turnieju eliminacyjnego 3. Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Przekaz realizowany jest za pośrednictwem strony drzonkow.pl jednocześnie aż z 6 stołów.

08.05.2014
Rozpoczyna się 3. Grand Prix Polski Juniorów w Drzonkowie Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Patryk Zatówka (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 3. Grand Prix Polski Juniorów. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

07.05.2014
Daniel Górak: zabrakło zwycięstwa nad Zhendongiem Daniel Górak w rozmowie dla Polskiej Agencji Prasowej wypowiedział się na temat występu reprezentantów Polski podczas zakończonych w poniedziałek, Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym. Aktualny indywidualny mistrz kraju przyznał, że po turnieju w Tokio towarzyszy mu lekki niedosyt.

06.05.2014
Sharara: Chiny powinny dać szansę innym krajom Adham Sharara, ustępujący Prezydent Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), zaapelował do Chin o pomoc w uczynieniu całej dyscypliny sportowej bardziej konkurencyjną. Zdaniem Kanadyjczyka, dla dobra tenisa stołowego dominujący w tym sporcie Chińczycy powinni otworzyć się na współpracę z innymi krajami.

05.05.2014
DMŚ: podsumowanie ostatniego dnia turnieju Dobiegły końca Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym w Tokio. Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF) przygotowała podsumowanie poniedziałkowych wydarzeń w stolicy Japonii w formie materiału wideo.

05.05.2014
DMŚ: Chinki obroniły tytuł mistrzyń świata Reprezentacja Chin kobiet po raz 2. z rzędu i 19. w całej historii wywalczyła tytuł mistrzyń świata w tenisie stołowym. Chinki w finale Drużynowych Mistrzostw Świata w Tokio nie dały szans gospodyniom imprezy, Japonkom, triumfując w stosunku 3:0.