Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Aktualności

Bieżące informacje na temat ogólnopolskich rozgrywek ligowych i indywidualnych oraz turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentantów Polski
20.06.2014
W sobotę Finał Ogólnopolski VIII Memoriału Andrzeja Grubby W sobotę w Hali 100-lecia Sopotu rozegrany zostanie Finał Ogólnopolski VIII Memoriału Andrzeja Grubby - wyjątkowy turniej, organizowany ku czci wybitnego polskiego tenisisty stołowego, w którym wziąć udział może 31 drużyn szkolnych z terenu całego kraju.

19.06.2014
Trwają Mistrzostwa Polski Weteranów w Kwidzynie Łącznie 212 zawodniczek i zawodników weźmie udział w zaplanowanych na najbliższy weekend, Mistrzostwach Polski Weteranów w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Kompleksu Widowiskowo-Sportowego w Kwidzynie.

19.06.2014
Oh Sang Eun spędzi kolejny sezon w Bogorii Oh Sang Eun, medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, na kolejny sezon związał się z ekipą mistrzów Polski, Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Zdaniem jej trenera Tomasza Redzimskiego, to najlepszy obcokrajowiec w całych rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn.

18.06.2014
Zbigniew Nęcek: triumf Han Ying to wielka nobilitacja Zbigniew Nęcek, trener KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg, podkreślił wielki sukces, jakim zakończył się występ jego podopiecznej Han Ying w turnieju gry pojedynczej ITTF World Tour Korea Open. W koreańskim mieście Incheon Niemka nie miała sobie równych, wygrywając pierwszy tytuł podczas turnieju tej rangi.

16.06.2014
Trzy medale Polek podczas Międzynarodowych Mistrzostw Litwy Julia Ślązak, tenisistka stołowa MKS Jedynka Łódź, po raz drugi z rzędu zajęła 1. miejsce w kategorii kadetek podczas Międzynarodowych Mistrzostw Litwy, rozgrywanych w dniach 13 - 15 czerwca br. w Wilnie. Wśród młodziczek z kolei równych nie miała sobie Joanna Sokołowska (UKS KOKiS Kolno).

16.06.2014
Han Ying zwyciężczynią ITTF World Tour Korea Open Niemka Han Ying, na co dzień reprezentująca barwy ekstraklasowej drużyny KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg, zwyciężyła turniej gry pojedynczej imprezy rangi Super Series cyklu ITTF World Tour, Korea Open, rozgrywany w mieście Incheon. Wśród mężczyzn po tytuł sięgnął Chińczyk Xu Xin.

15.06.2014
Informacja z przebiegu 10. Posiedzenia Zarządu PZTS Dnia 27 maja 2014 roku w sali konferencyjnej Centralnego Ośrodku Sportu w Cetniewie odbyło się 10. posiedzenie Zarządu PZTS. W trakcie trwającego 6 godzin Posiedzenia Zarządu zrealizowano wszystkie punkty przyjętego porządku obrad.

15.06.2014
Znamy zwycięzców Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Lidzbarku Warmińskim Aleksandra Falarz i Patryk Zatówka w turniejach gry pojedynczej, Aleksandra Falarz i Joanna Kiedrowska oraz Marek Badowski i Jakub Folwarski w turniejach gry podwójnej, a także Natalia Bajor i Patryk Zatówka w turnieju gry mieszanej - oto nowi Indywidualni Mistrzowie Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym.

14.06.2014
ITTF Romanian Para Open: Polacy z trzema medalami w grze drużynowej Po trzy medale sięgnęli niepełnosprawni reprezentanci Polski w turnieju gry drużynowej ITTF Romanian Para Open, rozgrywanym w rumuńskiej miejscowości Kluż-Napoka. Łącznie w całym turnieju Polacy wywalczyli siedem krążków.

13.06.2014
Znamy tegorocznych Drużynowych Mistrzów Polski Juniorek i Juniorów Zespoły KS Bronowianka Kraków w kategorii dziewcząt oraz KST Energa-Manekin Toruń w kategorii chłopców sięgnęły po tytuły Drużynowych Mistrzów Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Turniej rangi mistrzowskiej rozgrywany jest w Lidzbarku Warmińskim.

13.06.2014
Kamil Dziukiewicz: cele na bieżący sezon były wyższe Kamil Dziukiewicz, grający trener ekipy PKS Kolping Frac Jarosław, w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej podsumował występ drużyny w fazie play-off tegorocznych rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn.

12.06.2014
Cztery medale Polaków podczas ITTF Romanian Para Open Cztery medale wywalczyli niepełnosprawni reprezentanci Polski w turnieju gry pojedynczej ITTF Romanian Para Open, rozgrywanym w rumuńskiej miejscowości Kluż-Napoka. Po złoty krążek sięgnął Rafał Czuper, występujący w klasie niepełnosprawności 2.

10.06.2014
Trwają Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Lidzbarku Warmiińskim Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Patryk Zatówka (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed Indywidualnymi i Drużynowymi Mistrzostwami Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Areną zmagań będzie Hala Widowiskowo-Sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 2 w Lidzbarku Warmińskim.

10.06.2014
ME Juniorów i Kadetów: polskie drużyny poznały rywali Reprezentacje Polski dziewcząt i chłopców poznały rywali grupowych podczas 57. Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym, które odbędą się w dniach 11 - 20 lipca br. we włoskiej miejscowości Riva Del Garda. Losowanie odbyło się we wtorek w Luksemburgu.

09.06.2014
Dojlidy Białystok uzupełniły stawkę drużyn Superligi Dojlidy Białystok to druga z ekip, które wywalczyły awans do rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn na sezon 2014/2015. Podopieczni trenera Piotra Anchima pokonali w barażowym dwumeczu (7:3, 5:5) zespół LKS Odra KGHM Metraco Roeben Miękinia.