Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Aktualności

Bieżące informacje na temat ogólnopolskich rozgrywek ligowych i indywidualnych oraz turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentantów Polski
17.10.2015
Rozpoczyna się 1. Grand Prix Polski Seniorów w Nowej Rudzie Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) i Jakub Kosowski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 1. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie.

17.10.2015
Zarobki "biało-czerwonych" w tegorocznym cyklu ITTF World Tour W dotychczasowych turniejach World Touru 2015 polscy pingpongiści zarobili łącznie 12625 dolarów. To o ponad 7 tys. mniej niż rok temu dostały Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka za drugie miejsce w deblowym World Tour Grand Finals. W tym roku te zawodniczki nie zarobiły jeszcze nic.

17.10.2015
ITTF World Tour Warsaw Polish Open: Polacy bez szans na grę w Lizbonie Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska nie powtórzą zeszłorocznego sukcesu, kiedy zajęły 2 miejsce w Wielkim Finale ITTF World Tour w Bangkoku. W tym sezonie reprezentanci Polski nie zagrają w kończących cykl zawodach w Lizbonie.

16.10.2015
Li Qian: pracuję nad dojściem do optymalnej dyspozycji - Defensywa głównie pasywna jest praktycznie skazana na porażkę z dobrze wyszkolonymi technicznie rywalkami - stwierdziła Li Qian, która w przyszłym tygodniu zagra w silnie obsadzonym turnieju World Tour w tenisie stołowym w Warszawie (21-25 października).

16.10.2015
Rozpoczyna się Finał Ogólnopolski Mini Olimpic Games w Jastrzębiu-Zdroju Elżbieta Kwiatkowska (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Patryk Dziuba (KU AZS Politechnika Rzeszów) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, Finałem Ogólnopolskim Turnieju Mini Olimpic Games w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Hali Sportowej "Omega" w Jastrzębiu-Zdroju.

16.10.2015
Wyniki reprezentantek Polski w tegorocznym cyklu ITTF World Tour Z 20 rozegranych tegorocznych turniejów z cyklu World Tour reprezentacja Polski wzięła udział w ośmiu. W drugiej części podsumowania przedstawiamy dorobek kadry Polski kobiet w singlu.

15.10.2015
Rozpoczyna się 2. Grand Prix Polski Weteranów w Wieliczce Łącznie 191 zawodniczek i zawodników weźmie udział w zaplanowanym na najbliższy weekend, 2. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Kampusu Wielickiego w Wieliczce.

15.10.2015
Li Qian i Zbigniew Nęcek nagrodzeni podczas meczu w Brzózie Królewskiej Li Qian i trener Zbigniew Nęcek zostali wyróżnieni Nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego w zamian za zdobycie brązowego medalu mistrzostw świata w tenisie stołowym. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w gościnnej hali Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej koło Leżajska, podczas meczu Ekstraklasy Kobiet pomiędzy drużynami KTS Zamek Tarnobrzeg i KS Bronowianka Kraków.

15.10.2015
Wyniki reprezentantów Polski w tegorocznym cyklu ITTF World Tour Z 20 rozegranych tegorocznych turniejów z cyklu World Tour Polacy wystartowali w ośmiu. W pierwszej części podsumowania przedstawimy dorobek reprezentacji Polski mężczyzn w singlu.

15.10.2015
ITTF World Tour Warsaw Polish Open: ostateczny skład kadry po Grand Prix - Ostateczny skład kadry narodowej mężczyzn na ITTF WORLD TOUR WARSAW POLISH OPEN zostanie ogłoszony po 1. Grand Prix Seniorów w Nowej Rudzie - mówi Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

14.10.2015
Niepełnosprawni: Natalia Partyka i Patryk Chojnowski mistrzami Europy Natalia Partyka i Patryk Chojnowski sięgnęli po złote medale Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym (klasa 10), rozgrywanych w duńskim mieście Vejle. Bliscy tego samego osiągnięcia byli Rafał Czuper (klasa 2) i Karolina Pęk (klasa 9), którzy ostatecznie wywalczyli srebrne medale.

14.10.2015
ITTF World Tour Warsaw Polish Open: początek w środowe przedpołudnie W środę 21 października o g. 10:30 rozpoczną się eliminacje singla jednego z najmocniej obsadzonych w tym roku turniejów na świecie - ITTF World Tour Warsaw Polish Open w Arenie Ursynów. Zawody rozgrywane będą na 22 specjalnie przygotowanych nowych stołach.

14.10.2015
ITTF World Tour Warsaw Polish Open: Jakub Dyjas celuje w wygraną w U21 - Marzeniem jest zwycięstwo w turnieju U21 w Arenie Ursynów, ale z półfinału też będę zadowolony - mówi 20-letni Jakub Dyjas, jeden z największych polskich talentów przed rozpoczynającym się w następną środę turniejem ITTF World Tour Warsaw Polish Open.

14.10.2015
"Chciałabym zagrać z Samarą" - Katarzyna Grzybowska o ITTF World Tour w Warszawie Tegoroczna edycja ITTF World Tour w Warszawie rozpocznie się już za tydzień. O celach, jakie stawia sobie przed turniejem, podzieliła się z nami Katarzyna Grzybowska, która aktualnie zajmuje 68. miejsce w światowym rankingu ITTF.

13.10.2015
SM: Kaii Yoshida nie przegrał seta z Palmiarnią Japończyk Kaii Yoshida nie stracił nawet seta, a Olimpia-Unia Grudziądz pokonała we wtorek Palmiarnię Zielona Góra 3:1 w ostatnim meczu 4. kolejki superligi tenisistów stołowych.