Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Aktualności

Bieżące informacje na temat ogólnopolskich rozgrywek ligowych i indywidualnych oraz turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentantów Polski
16.05.2015
Belarus Open: Wang i Dyjas w 1/8 finału turnieju gry pojedynczej Wang Zeng Yi oraz Jakub Dyjas dotarli do 1/8 finału turnieju gry pojedynczej ITTF World Tour Belarus Open, rozgrywanego w Mińsku. Pozostali z pięcioosobowego grona reprezentantów Polski zakończyli występy w stolicy Białorusi na wcześniejszych etapach.

16.05.2015
ASTS Olimpia-Unia Grudziądz drugą drużyną rozgrywek o Puchar ETTU Tenisiści stołowi ekipy ASTS Olimpia-Unia Grudziądz ulegli szwedzkiemu Eslovs AL w rewanżowym pojedynku finału rozgrywek o Puchar Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU). Tym samym wicemistrzowie Polski zakończyli rywalizację w tych prestiżowych, międzynarodowych rozgrywkach na drugim miejscu.

15.05.2015
DMPM w Luboniu: tytuły dla KU AZS UE Wrocław i UKS Płomień Limanowa Zespoły KU AZS UE Wrocław w kategorii dziewcząt oraz UKS Płomień Limanowa w kategorii chłopców sięgnęły po tytuły Drużynowych Mistrzów Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Turniej rangi mistrzowskiej rozgrywany jest w Luboniu.

15.05.2015
Rozpoczyna się 9. Grand Prix Polski Weteranów w Wieliczce Łącznie 141 zawodniczek i zawodników weźmie udział w zaplanowanym na najbliższy weekend, 9. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego Solne Miasto w Wieliczce.

14.05.2015
Trwają Indywidualne i Drużynowe MP Młodziczek i Młodzików w Luboniu Sonia Gendera (KU AZS UE Wrocław) i Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanymi na najbliższy weekend, Indywidualnymi i Drużynowymi Mistrzostwami Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luboniu.

13.05.2015
Strzelec Frysztak i Odra Miękinia wywalczyli awans do elitarnej Superligi Tenisiści stołowi drużyn GMKS Strzelec Frysztak oraz LKS Odra KGHM Metraco Roeben Miękinia zwyciężyli rywalizację o prawo startu w przyszłym sezonie Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Dla pierwszego z wymienionych klubów to historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej tenisa stołowego w Polsce.

13.05.2015
EK: Tarnobrzeg, Sochaczew, Wrocław i Nadarzyn przystępują do fazy play-off KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg, SKTS Sochaczew, KU AZS UE Wrocław oraz GLKS Wanzl Scania Nadarzyn - między tymi czterema ekipami rozegra się walka o medale i tytuł mistrzowski tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy Kobiet w tenisie stołowym.

12.05.2015
SM: Olimpia-Unia wygrała wojnę nerwów w Grodzisku Mazowieckim Po morderczym, blisko czterogodzinnym pojedynku tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki ulegli we własnej hali ekipie ASTS Olimpia-Unia Grudziądz w pierwszym meczu finałowym tegorocznych rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn.

12.05.2015
Rozpoczyna się ITTF World Tour Belarus Open w Mińsku Pięcioro reprezentantów Polski weźmie udział w nadchodzącym turnieju ITTF World Tour Belarus Open w tenisie stołowym, rozgrywanym w Mińsku (z pulą nagród wynoszącą 35 tys. dolarów). Zmagania w stolicy Białorusi potrwają od środy do niedzieli.

12.05.2015
Podsumowanie Indywidualnych Krajowych Mistrzostw Amatorów w Toruniu Grzegorz Ziółkowski (w dwóch kategoriach), Mariusz Regulski oraz Henryk Prusiński - oto zwycięzcy Indywidualnych Krajowych Mistrzostw Amatorów w tenisie stołowym, rozgrywanych w Toruniu. Łącznie w zmaganiach wystartowało 136 uczestników z ośmiu województw.

12.05.2015
Persson, Saive, Błaszczyk i Górak gwiazdami 2. edycji Grubba Polish Champions Szwed Joergen Persson, Belg Jean-Michel Saive, Lucjan Błaszczyk i Daniel Górak będą głównymi bohaterami 2. edycji towarzyskiego turnieju Grubba Polish Champions w tenisie stołowym. Prestiżowe zmagania z udziałem utytułowanych pingpongistów zaplanowano na dzień 17 maja br. w Warszawie.

12.05.2015
Niepełnosprawni: Karolina Pęk podwójnie "złota" podczas turnieju w Słowenii Karolina Pęk sięgnęła po drugi z rzędu złoty medal turnieju ITTF Slovenia Open w tenisie stołowym niepełnosprawnych. Zawodniczka IKS Tarnobrzeg okazała się najlepszą ze startujących w klasie łączonej 8-9. Ogółem reprezentanci Polski wywalczyli w Lasko sześć "krążków".

11.05.2015
SM: Dartom Bogoria i Olimpia-Unia stają do walki o tytuł mistrzowski Po ponad sześciu tygodniach przerwy nadszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia we Wschodzący Białystok Superlidze Mężczyzn w tenisie stołowym. We wtorek o godz. 18:30 w Grodzisku Mazowieckim Dartom Bogoria podejmie ekipę ASTS Olimpia-Unia Grudziądz w pierwszym meczu finałowym bieżącego sezonu rozgrywek.

10.05.2015
Artykuł: Chińczyk Zhang Jike - robot wzniecający burdy Chińczyk Zhang Jike, jeden z najlepszych tenisistów stołowych świata, stale chce być na pierwszym planie i zwracać na siebie powszechną uwagę. Reprezentuje zupełnie nowe pokolenie chińskich sportowców, ceniące sobie własną indywidualność - czytamy w jednym z najnowszych artykułów na portalu internetowym Onet.pl.

08.05.2015
Puchar ETTU: KTS bliżej końcowego triumfu, przegrana Olimpii-Unii Tenisistki stołowe KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonały na wyjeździe 3:1 francuski Metz TT w pierwszym meczu finałowym Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU). Ta sama sztuka nie udała się pingpongistom ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, których ulegli w Szwecji Eslovs AL (2:3), ale zachowali szanse na końcowy sukces.