TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Energa

Aktualności

Bieżące informacje na temat ogólnopolskich rozgrywek ligowych i indywidualnych oraz turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentantów Polski
12.04.2014
82. IMP Seniorów: Pierwszy medal Nowokuńskiego Sensacja w ćwierćfinale debla mężczyzn! Reprezentanci Polski Robert Floras i Paweł Fertikowski przegrali po dramatycznym meczu z Jackiem Nowokuńskim i Jakubem Perkiem 2:3. W ten sposób 30-letni Nowokuński zapewnił sobie pierwszy w karierze medal mistrzostw Polski.

12.04.2014
82. IMP Seniorów: odpadli Atom i Lewy Jarosław Tomicki i Tomasz Lewandowski nie zdobędą kolejnego złotego medalu IMP w deblu. W ćwierćfinale przegrali w Raszkowie z Jakubem Dyjasem i Konradem Kulpą 1:3.

12.04.2014
82. IMP Seniorów: Juniorka pokonała mistrzynię W 1/8 finału singla kobiet mistrzostw Polski w Raszkowie doszło do symbolicznej zmiany warty. 17-letnia Natalia Bajor pokonała dwukrotnie starszą Kingę Stefańską. Juniorka wygrała 4:1. – Jednak każdy z tych setów był bardzo trudny – przyznaje szczęśliwa triumfatorka. Trochę w tym zapewne kurtuazji, bo Bajor wygrywała sety do 5, 7, 9 i 5.

12.04.2014
82. IMP Seniorów: znamy medalistów miksta Znamy już pary półfinałowe IMP w grze mieszanej. Co ciekawe ośmioro zawodników, którzy dotarli do fazy turnieju, nigdy nie stali na podium w mikście.

12.04.2014
82. IMP Seniorów: Chcesz medalu? Pokonaj mistrza! Trzech zawodników Bogorii Grodzisk Mazowiecki i po jednym z Olimpii Grudziądz, Politechniki Rzeszów, Pogoni Lębork, Morlin Ostróda oraz Polonii Bytom. Tak wygląda klubowa wersja ćwierćfinałów, czyli gier o medale, które rozpoczną się już o 14.30.

11.04.2014
82. IMP Seniorów: kadrowicze niemal w komplecie Ośmioro reprezentantów Polski, którzy za 2 tygodnie zagrają w DMŚ, awansowało do 1/8 finału IMP w Raszkowie. Odpadł tylko Wang Zeng Yi.

11.04.2014
82. IMP Seniorów: Bartosz Such chce znów złota - Wiem jak smakuje złoty medal Mistrzostw Polski i chętnie po raz 2 stanąłbym na najwyższym stopniu podium - mówi Bartosz Such, który w 1 dniu turnieju w Raszkowie odniósł 3 zwycięstwa - dwa w singlu i jedno w deblu.

11.04.2014
82. IMP Seniorów: K. Grzybowska przed rewanżem z M. Pietkiewicz Jedna z faworytek turnieju w Raszkowie Katarzyna Grzybowska w 1 rundzie miała wolny los, a w kolejnej łatwo pokonała Annę Zielińską 4:0. W sobotę czeka ją pojedynek z inną doświadczoną zawodniczką Moniką Pietkiewicz.

11.04.2014
Wang Zeng Yi: nigdy nie odpadłem w 1. rundzie IMP Seniorów - Nigdy wcześniej nie pożegnałem się z turniejem gry pojedynczej Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów już po 1. rundzie - przyznał Wang Zeng Yi po tym, jak w Hali Sportowo-Widowiskowej w Raszkowie przyszło mu uznać wyższość Filipa Szymańskiego (2:4).

11.04.2014
82. IMP Seniorów: Filip Szymański sensacyjnie pokonał Wandżiego Do sensacji doszło już w 1 rundzie IMP rozgrywanych w Raszkowie. Były Mistrz
Polski Wang Zeng Yi przegrał z Filipem Szymańskim 2:4, chociaż wygrał dwa
pierwsze sety.

10.04.2014
Ekstraklasa Kobiet: KTS Zamek-SPAR zwycięzcą rundy zasadniczej Tenisistki stołowe KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg zwyciężyły rundę zasadniczą rozgrywek Ekstraklasy Kobiet. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zdobywały komplet punktów we wszystkich 18 spotkaniach ligowych, w ostatniej potyczce pokonując 3:1 na wyjeździe ekipę GLKS Wanzl Scania Nadarzyn.

09.04.2014
Rozpoczynają się 82. Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Raszkowie Katarzyna Grzybowska (MKSTS Polkowice) i Mateusz Gołębiowski (ZKS Drzonków) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanymi na najbliższy weekend, 82. Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Areną zmagań będzie Hala Widowiskowo-Sportowa w Raszkowie.

07.04.2014
Kucharski: wspaniały pokaz gry, choć natury nie da się oszukać Leszek Kucharski, jeden z głównych bohaterów turnieju Grubba Polish Champions, pochwalił pomysł organizacji specjalnego wydarzenia, upamiętniającego jego nieżyjącego partnera z reprezentacji Polski, Andrzeja Grubby. Impreza rozgrywana była w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

06.04.2014
Jean-Michel Saive zwycięzcą Grubba Polish Champions Jean-Michel Saive zwyciężył Grubba Polish Champions - Turniej Mistrzów, upamiętniający zmarłego po ciężkiej chorobie w 2005 roku Andrzeja Grubbę, najwybitniejszego polskiego tenisistę stołowego i jedną z legend krajowego sportu. W finale Belg pokonał w stosunku 3:2 Szweda Joergena Perssona.

06.04.2014
Agata Zakrzewska i Aleksander Werecki najlepsi w 3. GP Polski Kadetów w Piątnicy Zwycięstwem Agaty Zakrzewskiej (SCKiS Hals Warszawa) i Aleksandra Wereckiego (UKS Return Piaseczno) zakończyło się rozgrywane w Piątnicy, 3. Grand Prix Polski Kadetów. W finałach zwycięzcy pokonali odpowiednio: Julię Ślązak (MKS Jedynka Łódź) oraz Kamila Nalepę (ZKS Drzonków).