Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Aktualności

Bieżące informacje na temat ogólnopolskich rozgrywek ligowych i indywidualnych oraz turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentantów Polski
06.04.2014
Artykuł: Andrzej Grubba - czarodziej pingpongowej rakietki W kolekcji ma tylko jeden złoty medal mistrzostw Europy. Na koncie wiele krążków z mistrzostw świata i Starego Kontynentu. W jego bogatej kolekcji brakuje medalu z igrzysk olimpijskich. Mimo tego Andrzej Grubba czuł się spełnionym sportowcem. To dla niego ludzie przychodzili do hal, oglądać tenis stołowy. Wszyscy go znali, pamiętali i lubili. Był fenomenem, dumą Pomorza. Prawdziwym czarodziejem pingpongowej rakietki.

05.04.2014
Legendy światowego tenisa stołowego wspominają Andrzeja Grubbę Belg Jean-Michel Saive, Francuz Jean-Philippe Gatien oraz Szwed Joergen Persson przybyli do Polski, by wziąć udział w prestiżowym turnieju Grubba Polish Champions, upamiętniającym postać Andrzeja Grubby. W rozmowie z Radosławem Gielo z Polskiej Agencji Prasowej legendy światowego tenisa stołowego wspominają ich wspaniałego przyjaciela, najbardziej utytułowanego polskiego pingpongistę.

05.04.2014
1 liga mężczyzn: BARUCH GALAXY Białystok - DOJLIDY Białystok W sobotę o godz. 18:00 w sali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ul. Legionowej 7, DOLIDY Białystok podejmie w rewanżowym spotkaniu 1 ligi mężczyzn grupa północna drużynę BARUCH GALAXY Białystok. Wynik tego meczu zadecyduje, która z drużyn zagra w majowych barażach o Superligę.

04.04.2014
Kucharski: Persson i Saive faworytami Grubba Polish Champions Już w niedzielę gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej zamieni się w arenę rozgrywek tenisa stołowego. Białystok będzie gospodarzem prestiżowego turnieju Grubba Polish Champions, w którym wezmą udział czterej legendarni tenisiści stołowi, przyjaciele nieżyjącego Andrzeja Grubby.

03.04.2014
Rozpoczyna się 9. Grand Prix Polski Weteranów w Radomiu Łącznie 177 zawodniczek i zawodników weźmie udział w zaplanowanym na najbliższy weekend, 9. Grand Prix Polski Weteranów. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Hali Sportowej Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

03.04.2014
Rozpoczyna się 3. Grand Prix Polski Kadetów w Piątnicy Julia Ślązak (MKS Jedynka Łódź) i Aleksander Werecki (UKS Return Piaseczno) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 3. Grand Prix Polski Kadetów. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Hali Sportowej w Piątnicy.

02.04.2014
Partyka: po losowaniu gry podwójnej nie miałyśmy radosnych min Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska po raz drugi w karierze osiągnęły finał turnieju rangi ITTF World Tour. Podczas German Open w Magdeburgu Polki wygrywały z wyżej rozstawionymi przeciwniczkami, choć po losowaniu par wcale nie miały radosnych min.

02.04.2014
German Open: Wang Zeng Yi odebrał srebrny medal Wang Zeng Yi nie krył radości z wywalczonego srebrnego medalu podczas turnieju gry podwójnej ITTF World Tour German Open, rozgrywanego w Magdeburgu. Reprezentant Polski dotarł do finału wraz z Chorwatem Tan Ruiwu.

02.04.2014
Natalia Partyka w Galerii Sław Polskich Sportowców z Niepełnosprawnością Natalia Partyka znalazła się wśród czterdziestu najlepszych zawodników nominowanych do Plebiscytu na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością - Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w latach 1972-2012 organizowanym przez Fundację Sedeka.

01.04.2014
Mistrzowie światowego tenisa stołowego będą uczyć dzieci w Białymstoku Uczyć się tenisa stołowego od mistrzów świata? Dostać rady od Joergena Perssona czy Jean-Philippe Gatiena? Zagrać jednosetowy pojedynek z Jean-Michelem Saive'em? To możliwe - podczas kliniki tenisa stołowego, organizowanej bezpośrednio przed prestiżowym turniejem Grubba Polish Champions.

01.04.2014
Propozycje zmian do Regulaminu Rozgrywek na sezon 2014/2015 32 propozycje zmian do Regulaminu Rozgrywek na sezon 2014/2015 otrzymał Wydział Rozgrywek PZTS. Poniżej zestawienie wszystkich nadesłanych propozycji.

31.03.2014
Grubba Polish Champions - rusza sprzedaż biletów Sportowe emocje i pokazy artystyczne czekają na widzów przedsięwzięcia o nazwie Grubba Polish Champions - Turnieju Mistrzów w tenisie stołowym. W niedzielę, 6 kwietnia br. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej do pojedynków przystąpią legendarni pingpongiści, a ich grze towarzyszyć będzie artystyczno-sportowe show.

30.03.2014
Anna Węgrzyn i Samuel Kulczycki najlepsi w 3. GP Polski Młodzików w Krośnie Zwycięstwem Anny Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) i Samuela Kulczyckiego (GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski) zakończyło się rozgrywane w Krośnie, 3. Grand Prix Polski Młodzików. W finałach zwycięzcy pokonali odpowiednio: Zuzannę Błażejewicz (LUKS Chełmno) oraz Jakuba Witkowskiego (LKS Odra Głoska).

30.03.2014
German Open: Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska drugie w grze podwójnej Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska przegrały z Japonkami Miu Hirano i Mimą Ito 3:0 (9:11, 7:11, 7:11) w finale gry podwójnej turnieju World Tour w tenisie stołowym w Magdeburgu. W finale debla mężczyzn przegrał natomiast Wang Zeng Yi, który występował razem z reprezentantem Chorwacji Tanem Ruiwu. Ulegli chińskiej parze Lyu Xiang, Wang Hao 3:1 (11:13, 12:10, 4:11, 2:11).

29.03.2014
German Open: Wang Zeng Yi w finale gry podwójnej Do finału gry podwójnej awansowała polsko chorwacka para Wang Zeng Yi i Ruiwu Tan. Złoci medaliści w grze podwójnej ostatnich Mistrzostw Europy w półfinale ograli rozstawioną z numerem 10. parę z Hongkongu Peng Tang i Chun Ting Hong wynikiem 3:1 (7, -9, 12, 7).